<
Артроз насколько это серьезно ЦМЭИСтатті 

Артроз: наскільки це серйозно?

Артроз – це захворювання суглобів, що приводить до повільного руйнування прошарку в суглобі або між хребцями. Також з часом спостерігається зміна суглобових кінців кісток, запалення і руйнування навколосуглобових тканин. Дана недуга вражає, як великі суглоби (колінний, тазостегновий, гомілковостопний, ліктьовий), так і дрібні, в більшості випадків, суглоби пальців стопи. Поразка хребта називають спондилоартрозом.

Класифікація арторозов

  • первинний – суглобовий хрящ слабкий від природи;
  • вторинний – здоровий суглобовий хрящ перевантажений (важка фізична робота, зайва вага) або пошкоджений (травма, системні ендокринні та метаболічні захворювання, хронічні запальні процеси і т.д.).

Причини захворювання

Дане захворювання може виникнути внаслідок механічних або біологічних факторів, які призводять до порушення процесів утворення хряща суглобів. Досить часто причиною артрозу стає генетичний фактор. Так, якщо у батьків присутній дане захворювання, то ймовірність того, що у дитини воно не виявиться, дуже мала. Крім того, розвитку захворювання можуть сприяти наявність зайвої ваги, плоскостопість, порушений обмін речовин, надмірні фізичні навантаження, носіння незручного взуття і т. д.

Симптоми артрозу:

  • хворобливі відчуття в області пошкодженого суглоба;
  • стають болючими спуски і підйоми по сходах;
  • припухлість в районі пошкодженого суглоба;
  • м’язова слабкість;
  • з’являється сухий і грубий хрускіт в суглобах;
  • обмеження обсягу рухів;
  • зміна зовнішнього вигляду суглоба через його деформації.

Спостерігаєте у себе подібні симптоми? Необхідно якомога швидше звернутися на прийом до відповідного фахівця, для того, щоб уникнути небажаних наслідків.

Діагностика артрозу в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ діагностика даного захворювання складається з Комплексу інструментальних і лабораторних заходів, що дають можливість фахівцеві мати на руках повні і достовірні дані про стан здоров’я пацієнта. Комплексне дослідження слід пройти через те, що в деяких випадках артроз кісток виникає внаслідок раніше придбаних захворювань серцево-судинної, ендокринної системи, інфекційних захворювань та інших хвороб суглобів. Так, визначивши причину, що спричинила за собою розвиток артрозу, лікар-ортопед зможе підібрати найбільш ефективне лікування, що істотно прискорить одужання пацієнта.

Лікування артрозу в ЦМЕІ

Стратегія лікування підбирається з урахуванням стадії захворювання – ступеня артрозу. Лікування може бути, як консервативним, так і оперативним. Лікування спрямоване на зменшення больового синдрому, поліпшення рухливості в суглобі, а також відновлення кровообігу в тканинах ураженого суглоба і збільшення сили кінцівки.

Лікування даного захворювання також є комплексним і не обмежується тільки лише прийомом лікарських препаратів, які знижують біль. Воно також включає в себе фізіотерапію (лазерна і ударно-хвильова терапія, магнітотерапія), масаж, а також санаторно-курортну терапію. Крім цього, необхідно обмежити фізичні навантаження і стежити за харчуванням.

Таким чином, артроз-досить хворобливе захворювання, несвоєчасне лікування якого дозволить тільки загальмувати розвиток хвороби, зняти біль і приглушити запальний процес. У тому випадку, якщо пацієнт звернеться з такою проблемою до фахівця вчасно, то існує досить висока ймовірність позбутися від неї раз і назавжди!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам