<
Чем опасен клещ для человека?Статті 

Чим небезпечний кліщ для людини?

Укуси кліщів для людини, несуть небезпеку інфікування серйозними захворюваннями. Прояви даних проблем можуть бути самими різними. Саме на цьому питанні і пропонуємо зупинитися сьогодні. Отже, чим небезпечний кліщ для людини?

Чим небезпечний кліщ?

Потрапляючи, на тіло людини, кліщ не відразу впивається в його шкіру, а довго повзає, відшукуючи найбільш ніжні місця з тонкою шкірою: область паху, під пахвами, шиї, області ключиць, живота і спини. При цьому укус кліща абсолютно не відчутний, що пов’язано з наявністю в його слині знеболюючого речовини.

Від випитої крові кліщі сильно роздуваються, збільшуючись в розмірах в 3-4 рази, і тільки потім відпадають. Небезпечні кліщі не своїм укусом, а тим, що вони смокчуть кров у різних тварин, і від кожної тварини набираються мікробів. Потім ці мікроби вводяться ними в кров жертви.

Найбільш поширеним є лісовий кліщ. Він є переносником кліщового енцефаліту-серйозного захворювання центральної нервової системи. А також кліщі можуть передавати і інші важкі хвороби, в тому числі, чуму, бореліоз (хвороба Лайма), бруцельоз, тиф і ін.

Навіть якщо укус кліща був короткочасним, ризик зараження кліщовими інфекціями не виключається.

Коли особливо небезпечні кліщі?

Найбільш небезпечний кліщ у весняно-літній період, в серпні небезпека зараження різко знижується, а у вересні-жовтні практично сходить нанівець. Найбільш активні кліщі в ранковий і вечірній час. Вони люблять затінені вологі місця.

Як ми вже відзначали, укус кліща безболісний. Тільки лише через 1-2 доби з’являється відчуття легкої тягне болю, так як на місці присмоктування розвивається місцева запальна реакція, іноді з нагноєнням. Ранка від укусу зазвичай сильно свербить і дуже повільно заживає.

Помітивши укус, необхідно видалити кліща. Для цього краще звернутися за спеціалізованою медичною допомогою.

Аналіз кліща після видалення

Незалежно від того видаляли ви кліща самостійно або зверталися для цього в медичний заклад, необхідне проведення спеціальної мікроскопічної діагностики. Для ПЛР-діагностики придатні навіть окремі фрагменти кліща. Крім того, рекомендується здати аналіз крові – це найбільш вірний спосіб визначити наявність захворювання.

Здавати кров відразу після укусу кліща не треба – аналізи нічого не покажуть. Не раніше, ніж через 10 днів, можна досліджувати кров на кліщовий енцефаліт і бореліоз методом ПЛР. Через два тижні після укусу кліща необхідно здати кров на антитіла (IgM) до вірусу кліщового енцефаліту. На антитіла (IgM) до борелій (кліщовий бореліоз) – через три тижні.

Щоб підготувати кліща, акуратно помістіть його в щільно закривається посудину, наприклад, пробірку або скляну баночку з-під таблеток, розчину і т.п. важливо, щоб ємність щільно закривалася. У ній і потрібно буде везти кліща на дослідження. Крім того, в цю ємність варто покласти невеликий шматочок ватки або марлі, змочивши її холодною водою.

Кліщі не переносять високу температуру, тому потрібно помістити пробірку в прохолодне місце.

Кліщі. Захист і профілактика

  • для відпочинку на природі вибирайте одяг, який буде максимально прикривати Ваше тіло (Штани, Сорочки з довгим рукавом і ін.);
  • використовуйте різні спреї проти комах;
  • після відпочинку уважно огляньте своє тіло, якщо ви помітили кліща необхідно якомога швидше від нього позбутися.

Сподіваємося, що наша стаття і поради допоможуть вам зберегти здоров’я. У лабораторії лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ ви можете пройти якісне і кваліфіковане обстеження на наявність різних інфекційних захворювань. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам