COVID-19. Как обезопасить себя и близких?Статті 

COVID-19. Як убезпечити себе і близьких?

Насправді ми протягом тривалого часу не хотіли / не вважали за потрібне коментувати обставини, пов’язані з коронавірусом. Адже в мережі на цю тему величезна кількість найрізноманітнішої інформації. Але! Нам все більше і більше питань надходить з приводу COVID-19. Саме тому ми вирішили, що є сенс поміркувати на цю тему.

COVID-19. Вірус або змова?

Як би не хотілося цього визнавати, але все ж вірус є. Про це свідчить невблаганна статистика по всьому світу. Звідки з’явився даний вірус, вже не має принципового значення. Головне – грамотно захистити себе і своїх близьких. Адже вакцину дійсно чекати ще довго. Тому в першу чергу важливо і потрібно дотримуватися карантин.

Навіщо? Для того, щоб до моменту, коли апарат ШВЛ знадобиться наступному хворому, попередній хворий перестав його потребувати. Іншими словами карантинні заходи необхідні для того, щоб система охорони здоров’я впоралася, а медичні установи могли надавати необхідну медичну допомогу.

Коронавірус. Як допомогти організму?

Основна проблема вірусу більше не в смертності (в середньому 2-3, 5%), а у високій заразності. Саме з цієї причини важливо дотримуватися всі рекомендовані заходи. Що ж нам робити?

По-перше при контакті з вірусом першою лінією оборони організму буде неспецифічний імунітет, а найбільше – інтерферон. Що стосується антитіл, то їх вироблення відбудеться пізніше. У підсумку вирішальним фактором буде те, в якому стані ми «зіткнемося» з вірусом. З цього випливає цілком логічне запитання: « як же нам підвищити вироблення інтерферону?»

Фахівці лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ в Харкові не рекомендують вам вдаватися до вживання лікарських препаратів для вироблення інтерферону. Адже ми не володіємо точною інформацією про те, коли відбудеться і чи відбудеться взагалі ця зустріч з вірусом. Так, якщо це трапиться, коли штучно індукований викид інтерферону закінчиться, великий ризик отримати відносний тимчасовий імунодефіцит.

Тому ми Вам рекомендуємо прислухатися до наступних рекомендацій:

  • Фізичне навантаження. Після пробудження приділіть час ранкової зарядці (легка розминка, йога, пілатес, шейпінг, зумба або щось інше). Після тренування прийміть душ.
  • Харчування. Намагайтеся вживати більше свіжих фруктів і овочів, а також дотримуйтесь водний режим.
  • Сон. Намагайтеся добре висипатися, адже саме під час сну відбувається «перезавантаження» всього організму.
  • Позитивні емоції. Доведено, що разом з ендорфінами в крові підвищується і рівень інтерферонів, необхідних для боротьби з вірусом.

Звичайно ж, також дотримуйтесь рекомендацій МОЗ, стосовно, гігієни, антисептичної обробки рук, поверхонь, дотримання дистанції та ін.

Паніка і зневіра – фактори погіршення вашого імунного статусу!

Що ж робити, якщо ви все-таки захворіли?

В першу чергу необхідно, звичайно ж, звернутися за медичною допомогою. Крім того, слід:

  • підвищувати імунітет;
  • пити якомога більше гарячого, в чай можна додавати малину, калину, імбир, лимон;
  • рухатися, але при цьому і не перевтомлюватися.

Окремо хочемо звернутися до пацієнтів, які зіткнулися із загостренням сезонних захворювань (гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні та ін.), у яких на тлі стресу з’явилися часті головні болі та інші проблеми. У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Академіка Павлова і у філії ЦМЕІ на Дружби Народів прийом ведуть грамотні фахівці, які обов’язково вам допоможуть. Крім того, у нас ви можете виконати необхідні діагностичні заходи (ЕКГ, УЗД, фіброгастрокопія та ін.), а також здати аналізи.

Карантин – це прекрасний привід для того, щоб приділити час собі, родині, літнім рідним, а також справам, які ви відкладали «на потім». Тому не сумуйте, займайтеся саморозвитком, зміцненням здоров’я і поставте собі за мету – вийти з карантину кращою версією себе!  Бережіть себе і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment