<
Детская гинекология. В каком возрасте нужна консультация гинеколога?Статті 

Дитяча гінекологія. В якому віці потрібна консультація гінеколога?

Кожна жінка прекрасно знає про те, що регулярне відвідування гінеколога 2 рази на рік – запорука збереження її жіночого здоров’я. Якщо ми говоримо про юних представниць прекрасної статі, то дитячий фахівець рекомендує здійснювати огляд раз на рік. Також виділяють кілька вікових періодів в житті дівчинки, коли ретельне обстеження необхідно в обов’язковому порядку. Далі ми зупинимося на них більш докладно.

Огляд гінеколога на першому році життя дитини

Перший огляд зовнішніх статевих органів здійснюється після того, як малюк з’явився на світ. В першу чергу це виконується для того, щоб визначити стать дитини, а також переконатися у відсутності вроджених патологій. Потім фахівці рекомендують молодим батькам звернутися за консультацією до дитячого гінеколога у віці від 3-х місяців до року, навіть якщо немає ніяких скарг, щоб переконатися, що здоров’ю дівчинки нічого не загрожує.

Слід враховувати, що у немовлят дуже чутлива шкіра і слизові, тому неправильне використання памперсів, несвоєчасна гігієна можуть стати причиною розвитку алергічної реакції або запальних процесів на вульві (вульвітів) або призвести до зрощення малих статевих губ – синехії. Тому важливо вчасно діагностувати подібні проблеми, швидко і безболісно їх вирішити, щоб не допустити розвитку ускладнень (цистит, гостра затримка сечі, пієлонефрит та ін.).

Важливо! Далі рекомендується звертатися за консультацією до гінеколога щороку, якщо немає скарг. Це дозволить переконатися батькам, що здоров’ю їхньої дочки нічого не загрожує, а маленькій пацієнтці звикнути до обов’язкових оглядам у фахівця в майбутньому.

Далі хочемо звернути Вашу увагу на особливості консультації у дитячого гінеколога в певні вікові періоди.

 

Консультація дитячого гінеколога в 3-7 років

В даний віковий період дівчинки спочатку відвідують дитячий садок, а потім школу. Отже, стають більш самостійними, тому починають відмовлятися від допомоги мами в проведенні гігієнічних заходів. Однак, Вам, як мамі необхідно бути впевненим, що інтимна гігієна здійснюється належним чином, в іншому випадку дитину може наздогнати найбільш поширена проблема для даного віку, як вульвовагініт – запалення слизової оболонки піхви. Для запобігання появи подібного захворювання рекомендуємо Вам привести дівчинку на консультацію до лікаря-гінеколога.

Крім того, окрему увагу батьків хочемо звернути на те, що до 8-10 років у дівчинки не повинен спостерігатися зростання молочних залоз, якщо говорити простими словами, то дитина повинна бути «плоскою». У тому випадку, якщо це не так, то негайно рекомендуємо звернутися до дитячого гінеколога, так як зростання грудей в даному віці свідчить про певні порушення гормонального фону.

 

Для чого слід звернутися до дитячого фахівця в 10 років?

Даний вік характеризується початком статевого дозрівання дівчинки, тому консультація гінеколога дуже важлива. Відбувається зміна гормонального статусу дитини, тому статевий розвиток має починатися вчасно, а також мати правильну послідовність і відповідати зросту і ваги дівчинки. Крім того, в даний період дівчинки вже самостійно доглядають за собою, тому лікар докладно і професійно розповість їй, як потрібно робити це правильно.

Консультація дитячого гінеколога в період встановлення менструального циклу

Як правило, 12-13 років – це період настання першої менструації. Дитячі гінекологи настійно рекомендують батькам показати дівчинку гінекологу після настання перших місячних і далі проводити профілактичні огляди раз на рік. На даному етапі лікар зможе оцінити адекватність статевого розвитку дитини, характер менструального циклу та ін.

Крім цього, фахівець грамотно пояснить дитині про особливості, які відбуваються в її організмі в даний період, як піклуватися про себе під час місячних, особливу увагу зверне симптомівам, які є тривожними і багато іншого. Також слід враховувати, що сучасні діти є більш «ранніми», тому в даному віці необхідно вести бесіди з дівчинкою про відносини з протилежною статтю. У цьому також допоможе дитячий гінеколог. Іншими словами лікар допоможе Вашій донечці зробити перші впевнені кроки у доросле життя.

Важливо! Якщо у Вашої дочки почалися місячні, то вони повинні бути далі постійно. В іншому випадку необхідно звернутися до фахівця, щоб знайти проблему і вчасно її вирішити. Крім того, такі симптоми, як тривалі рясні виділення, сильні болі в області живота, неприємні відчуття в молочних залозах, поява утворень також є важливими приводами для звернення до гінеколога.

 

Огляд у гінеколога в ранньому юнацькому віці

Дитячий гінеколог під час консультації зачіпає питання, пов’язані з інтимною гігієною, анатомією і фізіологією статевих органів, ризиком зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, профілактики абортів та вибору контрацепції. Звертаємо Вашу увагу на те, що даний етап життя дівчинки є максимально емоційним і насиченим, тому величезне значення відіграє Ваше розуміння, увага і турбота, як мами. Ваше завдання – підготувати дочку до першого сексуального досвіду, уберегти від небажаних наслідків інтимної близькості. У тому випадку, якщо Ви не знаєте, як зробити це правильно і грамотно, дитячий гінеколог обов’язково Вам в цьому допоможе.

Консультація дитячого гінеколога в Харкові

Дитячий гінеколог лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» на Салтівці має великий досвід роботи з дітьми і підлітками. Прийом маленьких пацієнток здійснюється в доброзичливій і спокійній атмосфері. Обстеження проводиться абсолютно безболісно і безпечно. Наявність в нашій клініці сучасного апарату УЗД останнього покоління дозволяє отримати повну і достовірну інформацію про стан внутрішніх органів дитини без найменшого болю. У тому випадку, якщо необхідний інструментальний огляд, то виконується він з використанням спеціальних дитячих інструментів. Подбайте про здоров’я своєї дочки, і з раннього дитинства привчите її піклуватися про себе. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам