Эластография ЦМЭИСтатті 

Еластографія. Нові можливості в діагностиці захворювань молочних залоз і щитовидної залози.

УЗД молочних і щитовидної залоз широко поширене в якості методу діагностики новоутворень. Однак звичайне ультразвукове обстеження не дозволяє точно диференціювати солідні і кістозні ураження, які визначаються лише як нечіткі вузли. Також неможливо визначити доброякісні або злоякісні ці утворення. В результаті пацієнта направляють на додаткову діагностичну біопсію. Альтернативою цим дослідженням є УЗД з еластографією, яка володіє високою інформативністю і не вимагає інвазивного втручання. Це нові сучасні можливості в діагностиці, а головне – інформативні і абсолютно безболісні. Давайте розглянемо переваги еластографії.

Еластографія молочних залоз і щитовидної залози в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ультразвукова еластографія проводиться спеціально навченим лікарем на апараті Siemens Acuson S2000 експерт класу. Завдяки можливостям апарату, його високої роздільної здатності (діагностуються зміни на самій ранній стадії) і спеціальною функцією еластографії можливо підтвердити етіологію захворювання. Обстеження не викликає ніяких побічних реакцій, є безпечним і абсолютно безболісним, а проводиться як звичайне УЗД. Система дозволяє достовірно діагностувати кістозні ураження і призначається як самостійно, так і на додаток до мамографії. В результаті чого часто зникає необхідність проведення біопсії і подальшого тривалого лікарського спостереження.

Принцип дії ультразвукової еластографії заснований на класичному методі пальпації, при якому визначається еластичність різних тканин. Програмне забезпечення обладнання обробляє дані, отримані за допомогою ультразвукової хвилі і механічної компресії досліджуваної області. Ці сигнали відображаються на моніторі у вигляді кольорового зображення, яке дозволяє точно диференціювати тканини в залежності від їх еластичності.

Цей принцип має доведену ефективність, так як здорові тканини організму найбільш еластичні, а доброякісні утворення завжди більш м’які, ніж злоякісні. Найм’якші компоненти проявляються червоним кольором (жировий прошарок), жовтому і зеленому відповідають освіти середньої жорсткості, такі як кісти і залози, а тверді ущільнення маркуються синім. У разі обстеження молочної залози це можуть бути як пухлини, так і інтенсивний фіброз.

Ультразвукова еластографія молочних залоз і щитовидної залози в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ в Харкові дає можливість визначити патологічні зміни м’яких тканин на ранніх стадіях. Дані, отримані з його допомогою, більш чутливі і менш суб’єктивні, ніж пальпація і набагато інформативніше, ніж УЗД. Завдяки їм, у лікарів є можливість своєчасно і належним чином відреагувати і поліпшити прогноз для пацієнта.

Вам будет также интересно

Leave a Comment