Фиброгастроскопия ЦМЭИСтатті 

Фіброгастроскопія

Фіброгастроскопія – методика діагностики на ендоскопічному обладнанні, що дозволяє ретельно досліджувати органи шлунково-кишкового тракту: стравохід, дванадцятипалу кишку і шлунок. Висока інформативність ФГДС і можливість одночасно з обстеженням взяти матеріал на біопсію, дозволяє швидко поставити або уточнити діагноз і призначити відповідне лікування.

Діагностика захворювань за допомогою фіброгастроскопії

Дослідження проводиться для діагностики захворювань верхнього відділу шлунково-кишкового тракту:

  • езофагіт або запалення стравоходу;
  • пухлини стравоходу (доброякісні або злоякісні);
  • гастрит;
  • виразка шлунка;
  • рак шлунка;
  • поліп;
  • виразка дванадцятипалої кишки;
  • запалення дванадцятипалої кишки;
  • обстеження перед операцією.

При підозрі на ці захворювання, а також при інших хворобливих станах і симптомах, пов’язаних з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту призначається фіброгастроскопія. Вона використовується як в комплексі з іншими обстеженнями та аналізами, так і самостійно, оскільки дає максимально точну картину захворювання. В ендоскоп добре видно запалення в тканинах, наявність пухлин та інших патологій.

Як проводиться фіброгастроскопія

У народі цю процедуру називають ковтати трубку Дійсно, ендоскоп являє собою довгу трубку зі спеціальним об’єктивом, яка водиться в верхні відділи шлунково-кишкового тракту. Сучасне обладнання дозволяє проводити фіброгастроскопію швидко і безболісно, і при цьому отримувати повну картину стану внутрішніх органів в реальному часі і роздрукувати зображення.

У діагностичному центрі ЦМЕІ (Харків) фіброгастроскопія проводиться на сучасному ендоскопічному обладнанні, яке складається з гнучкої оптоволоконної трубки. Її гнучка і досить м’яка конструкція зводить до мінімуму неприємні відчуття, а професіоналізм лікаря гастроентеролога, який проводить процедуру, дозволяє провести її максимально швидко.

При необхідності взяття тканини на біопсію, через ендоскоп вводяться спеціальні щипці, якими лікар робить невеликий зішкріб. Це абсолютно безболісна процедура, оскільки у внутрішніх органах шлунково-кишкового тракту відсутні чутливі нервові закінчення. Після біопсії, як і після ендоскопічного обстеження можна відразу повертатися до повсякденних справ.

А ось перед процедурою необхідно провести деяку підготовку. Головна вимога – не приймати їжу як мінімум за 12 годин до дослідження. Справа в тому, що залишки їжі можуть перешкодити лікарю ретельно оглянути стінки органів. Безпосередньо перед введенням ендоскопа пацієнту дають місцевий анестетик, який попереджає виникнення блювотного рефлексу і знижує неприємні відчуття від «ковтання трубки».

Головна запорука інформативного, безпечного і безболісного обстеження фіброгастроскопії – сучасне обладнання і професіоналізм лікарів. Ендоскопічне дослідження ФГДС (фіброгастроскопія) в Харкові із застосуванням оптоволоконного приладу під контролем лікарів-гастроентерологів вищої категорії проводиться в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ.

Вам будет также интересно

Leave a Comment