<
Гайморит, отит, ангина – летние ЛОР-проблемыСтатті 

Гайморит, отит, ангіна – літні ЛОР-проблеми

Літо для багатьох – це яскраве і спекотне сонце, тривалі прогулянки, різноманітність свіжих фруктів і ягід, а також морозиво, холодні напої, купання в не завжди підходящих для цього водоймах, і, звичайно ж, кондиціонери. Як підсумок-переохолодження, ангіна, отит… У даного спекотного сезону існують свої правила для того, щоб провести його без нежиті, болю в горлі або вухах. Про них далі більш докладно.

Вухо-горло-ніс. У чому небезпека літа для даних органів?

Чи знаєте ви, що навіть невеликий стакан холодного лимонаду або морозиво в спеку може привести до сумних результатів? Так, в результаті різкого перепаду (контрасту) температур і переохолодження значно знижується місцевий захист слизової оболонки. В результаті цього може статися активація різних вірусів і бактерій, які і так присутні в носоглотці і до певного моменту не перешкоджають нашому комфортному самопочуттю.

Але! Після того, як вони активізуються, починає розвиватися запальний процес. Як підсумок – ангіна, фарингіт та ін подібний результат може бути отриманий і після потрапляння з вулиці, де стоїть спека, в холодне кондиціюється приміщення.

Отит, гайморит, ангіна, синусит в літній період

Як правило, причиною розвитку даної проблеми влітку стає купання в певних озерах і річках. На жаль, не всі водойми відповідають санітарно-гігієнічним нормам, в результаті забруднена вода потрапляє в ніс і у вуха. Саме тому в вухах може початися запалення шкіри слухового проходу – зовнішній отит. Що стосується носа, то через нього хвороботворні мікроби можуть проникнути в гайморові, а також в інші пазухи носа, що може спровокувати запалення навколоносових пазух – синусити і гайморити.

Загострення хронічних захворювань ЛОР-органів влітку

Тонзиліт, гайморит, отит – дані проблеми при правильній діагностиці і вірно підібраному лікуванні можуть не доставляти занепокоєння досить тривалий період часу. Але варто посидіти під струменем освіжаючого повітря з кондиціонера, перестаратися з сонцем або купанням і запальний процес починає свій розвиток. Тому потрібно бути уважним до свого здоров’я.

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань

Різні мікроорганізми проникають в організм через слизову носоглотки, після цього проходять «бар’єр» у вигляді мигдалин. Так, при ослабленні їх захисних сил навіть незначний нежить може перерости в досить серйозну проблему. В даному випадку важливо з’ясувати причину наявних проблем.

З цією метою отоларингологи медцентру ЦМЕІ (Салтівка) призначають проведення грамотної діагностики. Як правило, це аналіз на флору мешкає на слизовій оболонці і чутливість цих мікробів до антибіотиків. Після отримання результатів аналізів доктор підбирає відповідний саме вам варіант терапії.

Нагадуємо, в нашій клініці ведуть прийом досвідчені ЛОР-лікарі, які використовують у своїй роботі ефективні методики і сучасне обладнання (лазерна терапія, апарат Тонзилор, ЛОР-комбайн).

Як не зіпсувати літній відпочинок? Рекомендації ЛОРа

  • купайтеся тільки в тих водоймах, які призначені для цього;
  • не намагайтеся накупатися відразу за всі зимові місяці, починайте даний процес поступово з 10-15 хвилин;
  • пам’ятайте, оптимальна температура води для купання 23-24 градуси;
  • уникайте сильних подразників: довгого перебування на сонці, тривалої дії холодної води, занадто низької температури повітря;
  • не забувайте про небезпеку холодних напоїв у спеку, різкого охолодження горла;
  • при попаданні води у вуха рекомендується насухо їх витирати, не зачіпаючи внутрішню область слухового проходу

Перед літньою відпусткою на морі (особливо, якщо збираєтеся займатися дайвінгом) рекомендується відвідати ЛОР-лікаря, огляд і, при необхідності, профілактичні заходи (наприклад, Промивання пробок) допоможуть уникнути неприємних проблем. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам