Статті 

Де зробити УЗД дитині?

Дитячий організм знаходиться в постійному розвитку, а деякі органи і системи тільки формуються. Найчастіше все відбувається непомітно, проте деякі зміни в організмі дитини при зростанні і дорослішанні проявляються занепокоєнням і хворобливими станами, які маленькі діти не можуть пояснити. Але навіть якщо у малюка немає видимих проблем, лікарі можуть рекомендувати профілактичні обстеження в певному віці. Проведення УЗД дітям є абсолютно безболісним і нешкідливим на відміну від деяких інших методів (наприклад, рентгена).

Дитяче УЗД в Харкові

Лікувально-діагностичний центр ЦМЕІ має в своєму розпорядженні сучасний кабінет УЗ-діагностики, оснащений обладнанням фірми Medison. У ньому працюють лікарі високої кваліфікації, які знайдуть до дитини підхід, виконають ультразвукове дослідження і пояснять результати дослідження. Ми працює і з новонародженими дітьми (від 0 років до року), і з дітьми дошкільного, шкільного віку, і підлітками. При необхідності ви можете отримати консультацію вузькопрофільного фахівця, щоб розуміти: чи потрібні лікувальні заходи. Всі процедури проводяться в присутності батьків, щоб забезпечити маленьким пацієнтам максимальний комфорт і почуття безпеки. У нашому центрі проводяться всі види УЗД для дітей:

  • серця і судин;
  • органів черевної порожнини, нирок;
  • нейросонографія – УЗД головного мозку і судин з доплерографією;
  • суглоб.

Серцево-судинна система дитини повністю перебудовується в перші місяці після народження. У цей період лікарі-неонатологи рекомендують провести ультразвукове дослідження, щоб визначити всі особливості роботи серця і судин. Ехокардіографія (УЗД серця з допплером) дозволяє визначити етіологію шумових ефектів і своєчасно діагностувати вроджені вади. Більшість з них проходять в процесі розвитку організму, проте спостереження у фахівця є запорукою спокою за здоров’я дитини. У період дорослішання і зростання організму в старшому віці це дослідження також стає актуальним.

Дітям до року, у яких відкрито джерельце, при необхідності призначають процедуру УЗД головного мозку. Нейросонографія дозволяє достовірно оцінити стан судин і структуру головного мозку. Дана процедура рекомендується в якості неоноталогічного обстеження, яка виявляє різні неврологічні проблеми, що проявляються занепокоєнням, спазмами, порушенням сну і іншими симптомами. Ультразвукова діагностика у дітей також дозволяє оцінити стан і роботу інших органів і систем:

  • підшлункової залози;
  • печінка;
  • селезінка;
  • сечовивідної системи;
  • лімфатичні вузли.

УЗД тазостегнових суглобів є найважливішим методом ранньої діагностики патологій, таких як дисплазія, вивихи і підвивихи стегна. Ці вроджені стани піддаються корекції при своєчасній діагностиці. Ультразвукове дослідження суглобів рекомендується проводити у віці до року, поки суглоб не перейшов в стадію окостеніння (осифікації). Також метод використовується для діагностики стану суглобів і м’язів при закритих травмах (ударах, підвивихах). У міру дорослішання, його застосовують як безпечний неінвазивний метод спостереження за динамікою розвитку суглобів.

Вам будет также интересно

Leave a Comment