Какие анализы сдавать после Covid-19?Статті 

Які аналізи здавати після Covid-19?

Коронавірус, коронавірусна інфекція, Covid-19, «корона»… вже тривалий час щодня ми чуємо дані вирази. У деяких хвороба протікає легко, майже без симптомів, а хтось, на жаль, хворіє тривало і важко. Але! У будь-якому випадку виникає питання: Як повернутися до звичного способу життя після перенесення хвороби і переконатися, що здоров’ю нічого не загрожує? У цьому нам допоможуть певні лабораторні дослідження.

Обстеження після коронавірусної інфекції. Для чого воно необхідне?

Після того, як людина перенесла Covid-19, його організм знаходиться в досить складному стані. Люди одужують, але стан може бути не зовсім хорошим. Це пов’язано з тим, що коронавірусна інфекція в першу чергу вражає центральну нервову систему, дає ускладнення на серцево-судинну систему (тромбофлебіти, васкуліт, запалення дрібних судин), а також уражаються печінка і нирки.

Крім того, у кожного пацієнта можуть бути виявлені індивідуальні порушення, обумовлені загальним станом здоров’я. Тому після одужання необхідно здати ряд аналізів, які дозволять проконтролювати/оцінити ваш стан безпосередньо після перенесення коронавірусу і оцінити функціональний стан органів і систем після хвороби.

Аналізи після Ковід (Covid-19). Які потрібно здати?

Для контролю стану людей, які перенесли Ковід виділяють 6 основних аналізів:

  • D-димер;
  • Прокальцитонін;
  • Феритин;
  • С-реактивний білок;
  • Коагулограма;
  • Розгорнутий аналіз крові.

Загальний аналіз крові, С-реактивний білок, феритин показують вираженість запальних процесів.

D-димер дозволяє оцінити процеси згортання крові.

Прокальцитонін – біомаркер, який використовується для оцінки ризику розвитку вторинної бактеріальної інфекції.

Дані аналізи дозволять проконтролювати стан здоров’я організму після одужання від Covid-19.

Де здати аналізи після коронавірусу в Харкові?

У лабораторії медичного центру ЦМЕІ ви можете здати необхідні аналізи в комфортній обстановці, без черг і за доступною ціною. Ми гарантуємо Вам отримання достовірних результатів аналізів в строго призначений термін. Будемо раді бути корисними вам!

Вам будет также интересно

Leave a Comment