<
Кишечные паразиты – незваные гостиСтатті 

Кишкові паразити – непрохані гості

Ось і настала золота осінь, яка радує нас своєю красою, багатством фруктів, овочів і чудовою погодою. Однак саме в цей період, як дорослі, так і діти особливо можуть не з чуток «познайомитися» з різними кишковими паразитами (найбільш поширені аскариди і гострики).

Справа в тому, що як раз в розпалі сезон овочів і фруктів, а це в свою чергу джерело аскарид. Крім того, у вересні починається новий навчальний рік. Так, діти передають паразитів один одному через немиті руки, а повертаючись ввечері додому, щедро «нагороджують» ними все сімейство. Тому сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на те, що вказує на появу подібних паразитів в організмі і як необхідно правильно і грамотно їх «виганяти».

Чим небезпечні кишкові паразити?

Життєдіяльність гельмінтів здійснюється за рахунок ресурсів нашого організму. Так, з-за них спостерігається нестача поживних речовин, необхідних для нормального функціонування організму в цілому. Гострики, наприклад, поглинають кремній, який в свою чергу необхідний для всіх сполучнотканинних елементів (кровоносні судини, кісткові структури, шкіра та ін.). Крім цього, паразити виділяють токсоіди, які потрапляючи в кров, залишають свій негативний слід на стані нервової, серцево-судинної, і м’язової системи. Як результат – часті головні болі, загальне нездужання, поганий апетит, зниження імунітету і т.д.

Важливо! Виділення гельмінтів токсичні і викликають різні нездужання – від кропив’янки до серйозних порушень здоров’я.

Як паразити потрапляють в організм людини?

Багато хто думає, що ймовірність появи кишкових паразитів у дорослої людини, що живе в умовах міста і ретельно дотримує правил особистої гігієни, зведена до нуля. Але все ж це не так. Небезпека підстерігає нас на кожному кроці: брудні поручні в громадському транспорті, гроші, мобільні телефони … Крім того, яйця кишкових паразитів можуть потрапити в організм через невимиті овочі, фрукти, ягоди, в’ялену рибу, неочищену воду. Також досить часто джерелом зараження стають м’ясо, риба та продукти з них, що пройшли недостатню термічну обробку.

Крім цього, подібний «подарунок» можна отримати через брудні руки. В даному випадку мова йде і про недостатню гігієну продавців, працівників харчової промисловості та громадського харчування. До того ж, в деяких випадках причиною зараження можуть послужити наші домашні вихованці (собаки, кішки, а також хом’ячки, морські свинки і т.д.). Передача гельмінтів може здійснюватися при чищенні туалетних судків, а також під час ласок, дотиків, поцілунків заражених тварин.

Консультація імунолога-інфекціоніста. Коли вона необхідна?

Для того, щоб зрозуміти чи потрібно Вам звертатися до фахівця, пропонуємо Вам відповісти на наступні питання:

 • У Вас присутні хворобливі відчуття в області живота, нудота, діарея, не пов’язані з прийомом їжі?
 • З’явився свербіж в області заднього проходу?
 • Є проблеми з вагою (різке схуднення або набір ваги)?
 • Присутнє постійне відчуття голоду?
 • У Вас піднялася температура, з’явилася м’язова слабкість або біль в суглобах, збільшилися лімфовузли, але при цьому Ви не переносили ГРВІ?
 • На шкірних покривах з’явилася кропив’янка або червоні плями?

Ви дали позитивну відповідь на один або кілька пунктів? Необхідно якомога швидше пройти відповідну лабораторну діагностику.

Глистові інвазії: діагностика та лікування

В першу чергу при підозрі наявності «непроханих гостей» проводиться якісна діагностика. Вона може включати в себе наступні лабораторні дослідження:

 • Аналіз калу на яйця гельмінтів (яйця глистів);
 • Аналіз на ентеробіоз (яйця гостриків);
 • Копрограма (клінічний аналіз калу);
 • Аналіз крові на наявність антитіл до гельмінтів.

Виконати подібні лабораторні дослідження якісно, ​​в комфортній обстановці і без черг в Харкові Ви можете в одному з пунктів забору аналізів лабораторії «ЦМЕІ».

Крім того, в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці Ви можете отримати консультацію грамотного імунолога-інфекціоніста, який на підставі результатів обстеження підбере відповідний саме для Вас вид терапії.

Профілактика кишкових інфекцій

 • Часто мийте руки з милом (після того, як повернулися з вулиці, перед прийомом їжі, після контакту з землею і т.д.).
 • Ретельно мийте овочі та фрукти;
 • Не забувайте про термічну обробку продуктів. Особливо це стосується м’яса, риби і молока;
 • Не пийте нефільтровану, некип’ячену воду;
 • Для оброблення сирого м’яса і риби використовуйте окремий кухонний посуд;
 • Здійснюйте регулярну дегельмінтизацію домашніх улюбленців.
 •  

  Дотримуйтесь подібних простих профілактичниї заходів і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам