Клещи весной: чем они опасны?Статті 

Кліщі навесні: чим вони небезпечні?

Весна в самому розпалі-попереду ще більш тепла погода і прекрасні сонячні дні. Незважаючи на карантинні заходи, які діють на даний момент в нашій країні, багато хто все ж виїжджають за межі міської суєти, щоб насолодитися свіжим повітрям і природою. Але! Подібні радості можуть таїти в собі невидимі на перший погляд небезпеки. Адже саме в цей період активізуються кліщі, укуси яких можуть обернутися серйозними проблемами.

Вкусив кліщ. Чим небезпечно?

В першу чергу хочемо звернути Вашу увагу на те, що не всі кліщі є джерелом інфекції. Однак його слина має в своєму складі компоненти, які можуть спровокувати алергічну реакцію, привести до нагноєння в місці укусу.

Крім того, небезпеку несе не сам укус кліща, а те, що вони смокчуть кров у різних тварин, отже, від кожного з них набираються мікробів. Потім всі ці мікроби під час укусу надходять в кров людської «жертви».

Найбільш поширеним є лісовий кліщ. Він є переносником кліщового енцефаліту-серйозного захворювання центральної нервової системи. До того ж кліщі можуть передавати і інші важкі хвороби:

 • чума;
 • бореліоз (хвороба Лайма);
 • бруцельоз;
 • тиф та ін.

Навіть при короткочасному укусі кліща не варто виключати ризик зараження кліщовими інфекціями. Тому вкрай важливо провести лабораторне дослідження самого кліща, а також здати аналіз крові.

Укус кліща. Як розпізнати?

При попаданні на тіло людини, кліщ не відразу впивається в його шкіру. Він відшукує максимально ніжні місця з тонкою шкірою. Це може бути область паху, області ключиць, пахвових западин, шиї, живота і спини. Звертаємо Вашу увагу-укус кліща абсолютно не відчутний. Це пов’язано з наявністю в його слині знеболюючого речовини. Дискомфорт може з’явитися через кілька годин після укусу (іноді протягом доби), при цьому можуть з’явитися такі симптоми:

 • розвивається місцева запальна реакція, іноді з нагноєнням;
 • рана свербить і повільно заживає;
 • присутній відчуття печіння в області укусу;
 • загальна слабкість, млявість;
 • підвищення температури тіла та ін.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Багато хто припускає, що укус кліща не несе в собі небезпеку. Але! Як Ви вже, мабуть, зрозуміли, це зовсім не так. Тому, якщо ви помітили на тілі укус кліща, рекомендуємо вам звернутися за медичною допомогою для його видалення. Хірург (Харків) зробить це правильно, швидко і безболісно.  Видалити кліща самостійно не завжди вдається, адже необхідно видалити кліща повністю, а не тільки лише частина тіла комахи, яке видніється зі шкіри.

Видалили кліща. Що далі? Аналіз кліща після видалення

Обов’язково, незалежно від того, видаляли ви кліща в домашніх умовах або звернулися за цим в медустанову, необхідно виконати спеціальне мікроскопічне дослідження. Лабораторне дослідження дозволить визначити чи є кліщ переносником будь-якого захворювання. Для проведення ПЛР-діагностики досить навіть окремих фрагментів комахи.

Якщо ви видаляли кліща самостійно, врахуйте, що для доставки кліща в лабораторію слід помістити його в щільно закривається посудину (пробірку, баночку).

Аналіз крові після укусу кліща. Коли здавати?

Крім цього, варто здати аналіз крові, щоб переконатися у відсутності тих чи інших захворювань, переносником яких є кліщ. Проводити подібне лабораторне дослідження необхідно не відразу:

 • через 10 днів – аналіз крові на кліщовий енцефаліт і бореліоз методом ПЛР;
 • через 14 днів – аналіз крові на антитіла (IgM) до вірусу кліщового енцефаліту;
 • через 21 день – аналіз крові на антитіла (IgM) до борелій (кліщовий бореліоз).

У лабораторії лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ на Академіка Павлова, а також пунктах забору аналізів по Харкову ви можете здати всі необхідні аналізи швидко, комфортно і за доступною ціною. Будьте здорові!

Summary
Клещи весной: чем они опасны?
Article Name
Клещи весной: чем они опасны?
Description
Клещи весной. Удалить клеща в Харькове. Анализ клеща Харьков. Болезнь Лайма. Анализ на боррелиоз Харьков. Анализ на клещевой энцефалит Харьков.
Author
Publisher Name
ЦМЭИ
Publisher Logo

Вам будет также интересно

Leave a Comment