<
Кольпоскопия в вопросах и ответах ЦМЭИСтатті 

Кольпоскопія в питаннях і відповідях

Кольпоскопія існує вже досить давно. Однак говорити про її необхідність почали відносно недавно (3-4 роки), так як збільшилася кількість захворювань шийки матки. У зв’язку з цим дана процедура стала актуальною для діагностики подібних патологічних станів. На сьогоднішній день кольпоскопія проводиться в багатьох медичних центрах. Однак у пацієнток є різні питання з приводу процедури. Тому сьогодні гінекологи лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ дадуть докладні відповіді на найбільш часті з них.

Ще раз про кольпоскопію

Ми вже багато разів говорили про те, що дана процедура здійснюється із застосуванням оптичної системи. Метою процедури є огляд стінки піхви і вагінальної частини шийки матки під багаторазовим збільшенням. Крім цього, при її виконанні фахівцеві вдається здійснити забір мазка на цитологію і бактерії. Кольпоскопія спрямована на з’ясування причин появи незвичайних змін на шийці матки або патологічних значеннях мазка. При необхідності можливе виконання біопсії.

Коли призначається кольпоскопія?

 • планове обстеження раз в 6 місяців або за направленням гінеколога;
 • хворобливі відчуття в нижній області живота протягом тривалого проміжку часу;
 • присутність виділень, в тому числі кров’яних, які не мають відношення до менструального циклу;
 • присутність свербіння;
 • хворобливі відчуття і виділення з домішкою крові під час або після статевого контакту;
 • діагностика ерозії шийки матки.

Крім того, кольпоскопія беззастережно призначається в таких ситуаціях, як:

 • виявлення на статевих органах гострих кондилом, причиною утворення яких служить ВПЛ;
 • є патологічні зміни тканин (дисплазія шийки матки).

Для чого виконується кольпоскопія?

Кольпоскопія – діагностична процедура. Дозволяє уточнити діагноз, виявити на ранніх стадіях такі захворювання, як ерозія шийки матки, екзофітні кондиломи, ендометріоз, дисплазія, лейкоплакія, рак шийки матки та ін.

Кольпоскопія – це боляче?

Це питання є найбільш частим серед пацієнток не тільки нашої клініки, але і різних медичних порталів і тематичних форумів. Хочемо вас заспокоїти. Кольпоскопія не доставляє хворобливих відчуттів. Пацієнтки, які пройшли дану процедуру говорять лише про невеликий дискомфорт.

Чи існує Підготовка до кольпоскопії?

Як правило, процедура виконується при звичайному гінекологічному огляді. Однак рекомендується дотримуватися кількох правил:

 • Варто відмовити від сексу за 1-2 дні до процедури.
 • Важливо не виконувати спринцювання і не використовувати засоби для інтимної гігієни.
 • Рекомендується за пару днів до процедури не використовувати медикаментозні препарати у вигляді вагінальних свічок, таблеток або спреїв, якщо їх вживання заздалегідь не було обговорено з фахівцем.

Як виконується кольпоскопія?

Подібна процедура займає близько 5-7 хвилин. Для початку лікар-гінеколог проводить традиційний огляд піхви і шийки матки із застосуванням дзеркал. В результаті визначається положення, розмір, стан самої матки, маткових труб і яєчників. Потім фахівець здійснює огляд стінок піхви і цервікального каналу під великим збільшенням.

Що таке розширена кольпоскопія?

В даному випадку крім звичайного огляду, проводиться обробка епітелію шийки матки спеціальними хімічними розчинами, що сприяють виклику реакції з боку структур слизової оболонки. В результаті фахівець може з’ясувати вид патології, її межі і розміри.

Чому не виконується кольпоскопія під час менструального циклу?

Дана заборона пов’язана з тим, що кров і ділянки відторгнутої слизової оболонки матки перешкоджають повноцінному огляду, тобто сама процедура не приносить необхідну інформацію, отже, є абсолютно безглуздою і марною. Крім цього наявні згустки крові в значній мірі можуть спотворювати результат реакцій при розширеній кольпоскопії. В результаті може бути поставлений неправильний діагноз і відповідно призначена неефективна терапія.

Чи проводиться кольпоскопія вагітним жінкам? Чи небезпечна вона?

Дана процедура абсолютно безпечна, як для майбутньої мами, так і для її малюка. Однак гінекологи не рекомендують виконувати її без крайньої необхідності, так як теоретично процедура може спровокувати вагінальну кровотечу, яке, фахівці, звичайно ж, зупинять. Але при цьому жінка зазнає сильний стрес, який в даному «цікавому» положенні їй зовсім ні до чого.

Таким чином, сьогодні ми охопили основні питання, пов’язані з такою діагностичною процедурою, як кольпоскопія. Звертаємо Вашу увагу, що виконати таку процедуру за доступною ціною ви маєте можливість в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ».

Якщо у Вас виникли додаткові питання, ви можете їх задати, записавшись до нас на консультацію за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56. Фахівці нашої клініки детально вам все роз’яснять.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам