Корь. Особенности и лечение.Статті 

Кір. Особливості та лікування.

Кір є гострим інфекційним захворюванням. Збудник – вірус кору, який передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом (під час розмови, кашлю, чхання), причому може переноситися на досить велику відстань повітряними потоками. Сьогодні захист від корової інфекції включає лабораторну діагностику. Що потрібно знати про кір і як аналізи допомагають з нею боротися – в нашій статті.

Трохи історії

Захворювання відомо протягом тривалого часу. Кір була описана арабськими лікарями ще в 9-му столітті, а європейськими в 17-му. У 1911 році доктора Андерсон і Голдберг описали і довели вірусну природу захворювання. Воно є високозаразливим, і протягом всієї історії не раз виникали епідемії. За розробку вакцини проти кору в 1954 році американський вірусолог Ендерс отримав Нобелівську премію. Масова вакцинація почала застосовуватися в усьому світі з 1980 року.

Особливості кору

КорьВірусна інфекція кору передається від хворого до здорової людини з дуже високою часткою ймовірності. Захворювання вражає і дорослих, і дітей. Переноситься воно важко і загрожує різними ускладненнями. У гострому періоді кір має наступні прояви: висока температура, головний біль, запалення слизової рота, нежить, кашель, висип на шкірі. Можливий розвиток ускладнень: запалення гортані, отит, корова пневмонія, круп, коровий енцефаліт, менінгіт – і це далеко не повний список.

Щоб впоратися з захворюванням, організм виробляє антитіла, які знищують вірус. Спочатку виробляються антитіла класу М, а через 2-4 тижні антитіла IgG. Перехворівші на кір набувають стійкого імунітету. Однак кір небезпечна важкими ускладненнями, аж до летального результату, тому бажано запобігти захворюванню. Введення вакцини змушує організм виробляти антитіла, тим самим створювати захист від хвороби. Імунітет після введення вакцини зберігається близько 15 років.

Високий ступінь заразність вірусу провокує періодична поява спалахів кору. Небезпеці зараження піддаються люди, які не мають імунітету до хвороби. При різних імунодефіцитних станах підвищується сприйнятливість до інфекцій, тому такі пацієнти теж знаходяться в зоні ризику.

 

Чи потрібно робити щеплення?

Щоб відповісти на це питання, потрібно визначити наявність раніше набутого імунітету. Після перенесеного захворювання або вакцинації в організмі присутні антитіла IgG до вірусу кору. Якщо ж таких антитіл немає, ризик зараження коровою інфекцією дуже високий, і щеплення зробити необхідно.

Аналіз крові на визначення специфічних антитіл проти кору – це доступний метод дослідження, що дозволяє чітко визначити необхідність вакцинації. ВООЗ рекомендує визначати напруженість імунітету до вірусу кору, застосовуючи для цього виявлення антитіл IgG в сироватці крові методом ІФА. Дослідження якості та кількості антитіл в крові дозволяє визначити сприйнятливість імунітету до захворювання і необхідність вакцинації.

 

Коли лабораторне дослідження необхідно?

Корь

Аналіз особливо важливо зробити в таких випадках:

  • контакт з хворим на кір;
  • точно не відома природа захворювання людини, з яким ви контактували;
  • виявлені прояви кору;
  • контроль ефективності проведеної вакцинації.

Направити на обстеження можуть такі фахівці як педіатр, терапевт, інфекціоніст, ЛОР, дерматолог, пульмонолог при виявленні будь-яких симптомів. Так само ви можете самостійно пройти обстеження в лабораторії, що особливо актуально при контакті з хворою людиною.

Аналіз на вірус кору. Де зробити в Харкові?

У Харкові дослідження на кір можна зробити в лабораторії ЦМЕІ. Для отримання коректного результату необхідно:

  • кров здавати натще;
  • не вживати алкоголь;
  • не курити 12 годин до аналізу;
  • про прийом будь-яких медикаментів повідомити лікаря лабораторії.

Лабораторія лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ обладнані найсучаснішим обладнанням, яке дозволяє діагностувати наявність антитіл класу IgG до кору. Ви можете перевірити свій імунітет в одному з пунктів забору аналізів, які є у всіх районах міста.

Ми проводимо дослідження якісно, ​​швидко, комфортно для пацієнтів і зберігаємо демократичний рівень цін.

 

Вам будет также интересно

Leave a Comment