Лейкоциты в мазкеСтатті 

Лейкоцити в мазку. Що це означає?

Мабуть, багато жінок стикалися з такою ситуацією – ви здавали мазок на флору, навіть без наявності будь-яких скарг, наприклад, під час профілактичного огляду гінеколога. І в підсумку в результаті лейкоцити. Багатьох ця ситуація ставить у глухий кут, деяких дуже лякає. Чому прийшли такі результати, норма це чи ні? Пропонуємо в цьому розібратися.

Лейкоцит. Що це?

Лейкоцити являють собою імунні (білі) клітини. Вони є так званими “правоохоронцями”, які захищають наш організм від різних патогенів.

Чому збільшується кількість лейкоцитів?

Лейкоцити активізуються, коли в сечостатевих шляхах виявляються патогенні мікроорганізми, і нейтралізують чужорідну флору. Якщо бактерій занадто багато, лейкоцити руйнуються, викликаючи місцеве запалення. Якщо інфекція не купірується (наприклад, антибактеріальною терапією), то число загиблих білих клітин зростає, утворюючи гній.

Локальне підвищення рівня лейкоцитів можливо як при запаленні, так і в разі, коли є передумови для його розвитку.

Лейкоцити в мазку. Коли наявність лейкоцитів-це норма?

Лейкоцити можуть виявлятися в гінекологічному мазку в невеликих кількостях або кілька підвищуватися з фізіологічних і зовнішніх причин:

  • попадання в піхву засобів гігієни під час душу;
  • використання лубрикантів (додаткового мастила);
  • оральний секс (в слині містяться різні мікроби);
  • вагітність;
  • друга половина менструального циклу.

Важливо знати, що в нормі лейкоцити містяться в мікрофлорі жінки. Так, якщо ми говоримо про їх збільшення в середину менструального циклу, це відбувається через овуляцію, під час якої канал шийки матки відкривається для пропуску сперматозоїдів і тому лейкоцитів стає більше. Лейкоцити в даному випадку при необхідності допомагають нейтралізувати різні віруси, бактерії, які можуть потрапити з приходом сперматозоїдів і порушити баланс.

Крім того, перед менструацією канал шийки матки відкривається і це може стати вразливим моментом і служити висхідним шляхом для різних патогенів. У подібній ситуації лейкоцити також можуть виявлятися в більшій кількості, щоб при необхідності нейтралізувати патоген.

Тепер про вагітність. У подібному стані більше скупчення лейкоцитів знаходиться саме в шийці матки. Саме з лейкоцитів і формується слизова пробка і це знову захист від зовнішніх патогенів.

Для того, щоб зрозуміти, чи є привід для занепокоєння, як правило, рекомендується проведення додаткових аналізів (Флороценоз/Фемофлор, ПЛР на наявність збудників венеричних захворювань, наприклад, хламідій, трихомонада та ін.).

Норма лейкоцитів. Що важливо знати?

Мазок зі слизової піхви-обов’язковий атрибут огляду, незалежно від наявності скарг пацієнтки. Він може братися з 3-х точок, відповідно норма лейкоцитів складе:

  • 0-5-10 – при взятті з уретри (U);
  • 0-10-15 – з піхви (V);
  • 0-30 – з шийки матки (цервікального каналу, С).

Нормальними також будуть результати:

  • 15-20 (V) – при вагітності;
  • 35-40 (V) – за кілька днів до початку менструації.

Якщо у Вас немає скарг і ви вирішили з профілактичною метою обстежитися, то краще для цього вибирати оптимальні дні менструального циклу (наприклад, перша фаза циклу або середина другої фази).⠀

Приділяйте увагу своєму здоров’ю регулярно і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment