Летняя аллергия: причины, симптомы, диагностика и лечениеСтатті 

Літня алергія: причини, симптоми, діагностика та лікування

У літній період багатьох з нас буквально «переслідують» нескінченна нежить, свербіж шкіри і сльозіння очей. Природно, з подібною проблемою слід звернутися до лікаря, який допоможе грамотно і ефективно її вирішити. Але, як правило, українці вдаються до самолікування – приходять в аптеку і купують рекламовані лікарські препарати. Однак варто пам’ятати про те, що не завжди вони допомагають, а можуть просто полегшити Ваш стан. Тому сьогодні пропонуємо поговорити про те, яка діагностика може знадобитися для призначення ефективного лікування такої проблеми, як літня алергія.

Літня алергія. На що вона може бути?

  • на рослини – може бути, як продовженням весняної алергії, так і бути самостійною проблемою, джерелом якої можуть служити злакові трави і культури (пирій, жито та ін.), дерева і чагарники (дуб, береза, тополя та ін.), бур`яни ( полин, жовтець, амброзія та ін.).
  • на компоненти повітря – мова йде про загазоване повітря або алергічні реакції на окремі його компоненти, активізація яких відбувається під дією сонця;
  • на укуси комах і кліщів – найбільш поширений вид річної алергії, з яким слід бути максимально обережним і при перших симптомах алергії негайно звернутися до лікаря;
  • на грибок цвілі – досить часто в непровітрюваних вологих приміщеннях присутній грибок плісняви. Так, його спори при проникненні в організм людини через дихальну систему, стають причиною нападів алергії.

Симптоми алергії. Як відрізнити її від ГРВІ?

Як правило, основним проявом річної алергії є нежить, доповнений сльозоточивістю і почервонінням очей. Досить багато людей плутають алергію з ГРВІ у зв’язку з тим, що симптоми цих станів в деякій мірі схожі між собою. Як результат – невірне самолікування, яке не дає позитивної динаміки. Тому пропонуємо Вам звернути увагу на ряд ознак, які дозволять Вам відрізнити алергію від ГРВІ. Отже, якщо ми говоримо про алергію, то:

  • немає підвищення температури тіла;
  • присутній часте чхання;
  • прозорі виділення з носа рідкої консистенції, які посилюються в суху погоду і слабшають у вологу;
  • присутній головний біль, свербіння в носі, горлі;
  • алергія триває більший період часу (застуда спостерігається до 7 днів).

 

Алергія у дітей. Про які особливості варто знати батькам?

Якщо ми говоримо про дітей, то перші прояви сезонної алергія є прозорі виділення з носа, чхання, сльозоточивість очей і поява висипань, схожих на діатез, які з часом червоніють і запалюються. У деяких випадках можуть бути гнійні виділення з очей (кон’юнктивіт) і напади астми.

Крім того, у дитини може бути присутнім сильна закладеність вух. Так, якщо дошкільник може поскаржитися на подібну проблему, то зовсім маленькі діти просто будуть плакати, коли Ви натискаєте на вушні раковини.

 

Де здати аналізи на алергени в Харкові?

Багато хто припускає, що досить зробити алергопроби і все відразу стане зрозуміло. Але, на жаль, це не так. Адже слід диференціювати алергічний стан від схожих по симптоматиці проблем.

Тому для початку слід здати аналіз на загальний рівень імуноглобуліну Е. Адже саме він пов’язує алерген в крові. У тому випадку, якщо його рівень підвищений, здається аналіз на панель найбільш ймовірних алергенів.

Крім цього, фахівці рекомендують провести аналіз крові на наявність гельмінтів. Це пов’язано з тим, що саме вони можуть провокувати загальну аллергизацию організму.

Важливо! Для отримання достовірного результату аналіз необхідно здавати натще.

Після того, як Ви отримали результати аналізів необхідно звернутися за консультацією до алерголога-імунолога, який дасть Вам рекомендації, стосовно лікування. У нашій клініці веде прийом грамотний фахівець Нартов Павло Вікторович, який допоможе Вам впоратися з алергією і провести літо в прекрасному настрої. Нагадуємо Вам, що пройти необхідні лабораторні дослідження Ви можете в одному з пунктів забору аналізів лабораторії «ЦМЕІ» по Харкову. Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Leave a Comment