Мужские онкомаркерыСтатті 

Чоловічі онкомаркери

Почути діагноз рак – це страшно, але ще гірше дізнатися про наявність онкологічного захворювання на останній стадії, коли всілякі способи лікування стають малоефективними. Статистичні дані показують, що ризик захворювання на рак у чоловіків вище і становить 27,7%, тоді як у жінок 18,5%. Крім того відсоток смертності від раку серед чоловіків практично в 10 разів перевищує жіночий показник. Причиною тому небажання ходити по лікарях. А пізніше звернення часто стає марно. Вилікувати рак можливо, і в цьому безцінну роль відіграє рання діагностика.

У медицині є безліч діагностичних досліджень, спрямованих на виявлення злоякісних новоутворень, але перше місце по точності результатів займають онкологічні маркери. Показники онкомаркерів дають можливість виявити патологічний процес на ранніх стадіях. На початкових етапах, видимі ознаки раку відсутні і апаратна діагностика (УЗД, КТ) може бути абсолютно неінформативна. Саме збільшення онкомаркерів може свідчити про появу захворювання.

Чоловіча онкологічна панель – це комплекс аналізів для проведення діагностики онкологічного процесу різної локалізації. В даний набір включені онкомаркери, які виявляють найбільш часто зустрічаються патології у чоловіків: рак легенів, передміхурової залози, яєчок, шлунка, печінки, прямої кишки, підшлункової залози. Лікарі рекомендують проходити цю діагностику чоловікам регулярно 1 раз в рік при досягненні 35 років. Особливо важливо це обстеження тим, у кого родичі по першої лінії також мали ракове захворювання.

 

Онкомаркери для чоловіків

Варто відзначити, що онкомаркери – це специфічні речовини, які виробляються самою пухлиною або ж здоровими клітинами організму як реакція на ті, чи інші патологічні зміни. Тому виявлення маркерів може попередити не тільки про розвиток злоякісного новоутворення, а й інших – інфекційних, запальних захворювань, доброякісних пухлин.

PSA (ПСА – простато – специфічний антиген) – онкомаркер простати. Специфічний антиген являє собою білок, що синтезується передміхурової залозою. Збільшення його кількості в крові відбувається в разі пухлинного процесу. ПСА в сироватці крові міститься в 2-х формах: вільній та зв’язаній. У нормі невеликий підйом рівня ПСА вільного спостерігається з віком. У такому випадку при підозрі на рак передміхурової залози, для уточнення діагнозу, важливе значення має процентне співвідношення вільного і загального ПСА.

АФП (альфа – фетопротеїн) – онкомаркер яєчок і печінки. Крім того підвищення АФП може також свідчити про наявність неонкологічних доброякісних захворювань печінки (гепатит, цироз).

РЕА (раково – ембріональний антиген) – Найбільш інформативний при діагностиці раку товстої і прямої кишки. Підвищення РЕА може бути спровоковано раком підшлункової залози, легень, стравоходу і деякими неонкологічними патологіями.

СА 19 – 9 (карбоангідрат антиген) – онкомаркер підшлункової залози. Його підвищення свідчить про наявність карциноми. СА 19 – 9 являє собою антиген, який виводиться з жовчю, тому незначне зростання онкомаркера може попереджати про холестаз, гепатит, цироз, муковасцідоз.

СА 72 – 4 (вуглеводний антиген 72-4) – даний аналіз виявляє підвищення антигену в разі раку стравоходу, шлунка, прямої кишки та ін. Також його значення можуть бути збільшені в разі доброякісних захворювань: виразкова хвороба шлунка, панкреатит, цироз печінки.

ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини) – є показником вагітності, але при підвищенні у невагітних жінок і у чоловіків є ознакою наступних патологій: новоутворення в шлунково-кишковому тракті, пухлини сечостатевої системи, рак яєчок.

 

Як підготуватися до здачі аналізу

Матеріалом для дослідження на онкомаркери є венозна кров. Для отримання найбільш точного результату перед здачею аналізу слід дотримуватися деяких рекомендацій:

  • Здавати кров слід в ранкові години строго натщесерце (після останнього прийому їжі повинно пройти не менше 12 годин);
  • За 1-2 дні потрібно виключити прийом смаженої, жирної їжі, а також алкоголю;
  • За 1 годину до здачі аналізу рекомендується утриматися від куріння;
  • За 30 хв виключити важкі навантаження;
  • Якщо ви проходите медикаментозне лікування, важливо закінчити курс прийому препаратів за 14 днів до аналізу. У разі, коли прийом ліків не підлягає скасуванню, про це слід попередити лабораторію;
  • Не рекомендується здавати аналізи крові на онкомаркери відразу після проведення інструментальних обстежень, рентгенографії, фізіотерапевтичних процедур, в деяких випадках УЗД (роздратування простати при ТРУЗІ може викликати збільшення ПСА). Дослідження крові після маніпуляцій краще відкласти на кілька днів.

Здача аналізів на онкомаркери проводиться як одноразово, так і кілька разів для підтвердження результату і оцінки результатів лікування. Саме зміна рівня показників свідчить про ефективність призначеного лікування, про рецидив захворювання.

Діагностичне значення окомаркерів збільшується, коли обстеження проводиться в комплексі. Поєднання даного виду діагностики з іншими апаратними методами: УЗД внутрішніх органів, рентгенографія і ін. – дає повну картину захворювання.

Найбільш інформативним ставати дослідження показників декількох онкомаркерів одночасно. У лабораторії ЦМЕІ для зручності, крім окремо взятих показників, Ви можете скористатися спеціальним пакетом, що складається з певної групи аналізів: Пакет 4.1 «ПСА» (ПСА заг.,% Сотні. ПСА св.), Пакет № 4.3 «Чоловіча онкологічна панель» ( ПСА загальний, АФП, РЕА, СА 19-9, СА 72-4).

 

Де здати аналізи в Харкові

Здати необхідні аналізи ви можете в будь-якому з пунктів забору крові лабораторії ЦМЕІ. Записатися на консультацію фахівця, щоб пройти додаткові обстеження Ви можете по телефону: +380 (57) 703-62-24 або звернувшись за адресою: Харків, вулиця Академіка Павлова, 162, лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ».

Вам будет также интересно

Leave a Comment