Плоские бородавки. Причины появления и лечениеСтатті 

Плоскі бородавки. Причини появи і лікування

Плоскі бородавки є одним з видів доброякісних утворень на шкірних покривах. Як правило, вони з’являються в дитячому і підлітковому віці, тому іноді можна почути таку назву, як юнацькі бородавки. Не дивлячись на те, що подібні утворення не переходять в злоякісні, вони все ж псують зовнішній вигляд шкіри. Як підсумок – зниження самооцінки підлітка. Тому сьогодні пропонуємо поговорити про те як усунути подібні освіти і не допустити їх повторного появи в майбутньому.

Причини появи бородавок

Головною причиною появи плоских бородавок є вірус папіломи людини (ВПЛ). Зараження відбувається під час попадання вірусу в організм. Це може статися через наявні ранки на шкірних покривах і слизової, при використанні чужих предметів особистої гігієни. Утворення з’являються безпосередньо в місці попадання вірусу в шкіру або в інших місцях.

Також виділяють і інші причини появи юнацьких бородавок:

  • слабкий імунітет;
  • вразливість імунної системи під час статевого дозрівання;
  • гормональні порушення.

Важливо! Пошкодження бородавки або неадекватна терапія може стати причиною її поширення на здорові ділянки шкіри. Тому при перших проявах проблеми необхідно звернутися по спеціалізовану медичну допомогу.

 

Симптоми плоских бородавок

Дані утворення злегка виступають над поверхнею шкіри. Вони можуть бути різного діаметру (від 2 до 15 мм) і мають округлу і плоску форму, але при цьому присутні чітко визначені межі. Що стосується кольору утворення, то воно може як зливатися з шкірою, так і бути рожевого або бурого відтінку. Як правило, плоскі бородавки з’являються на тильній стороні кистей рук, гомілки, лобі або підборідді.

Діагностики та лікування плоских бородавок

Зазвичай юнацькі бородавки зникають самостійно, через деякий час (2-6 місяців). Однак в деяких випадках лікування необхідно почати в терміновому порядку. Так, якщо Ви помітили, що бородавки почали швидко зростати, кровоточити, змінився їх колір і т.д., необхідно звернутися до лікаря-дерматолога. Саме він після огляду і проведення необхідних діагностичних заходів (дерматоскопія, аналіз ПЛР на вірус ВПЛ і ін.) Визначить тип бородавок і підбере підходящий варіант лікування.

В даний час одним з найпоширеніших методів видалення плоских бородавок є електрокоагуляція. В даному випадку вплив виявляється високочастотним струмом. Так, в ході процедури відбувається нагрів тканини плоскої бородавки, після чого вона віддаляється з використанням спеціальної металевої петлі.

Для виключення хворобливих і дискомфортних відчуттів попередньо виконується місцеве знеболення. Також хочемо Вас заспокоїти і сказати про те, що електрокоагуляція – це безкровна процедура. Домогтися цього дозволяє висока температура. Крім того, завдяки цьому ймовірність того, що може бути занесена інфекція зведена до нуля. По завершенню процедури на позначці видаленої бородавки з’являється скоринка, яку ні в якому разі не можна зривати, в іншому випадку може залишитися шрам (вона заростає і відпадає сама по собі).

Крім того, ефективним, безкровним і безболісним методом видалення бородавок є лазерна терапія. Деякі фахівці для усунення подібних утворень використовують метод кріодеструкції (видалення бородавок рідким азотом). Однак, як показує практика, в останньому випадку на шкірі пацієнта можу залишатися шрами, як правило, це пов’язано з не дотримання протоколу проведення процедури.

Важливо! Для видалення бородавки обов’язково потрібно звернутися до фахівця. Нагадуємо, невдале лікування може стати причиною розмноження бородавок або розвитку інфекції всередині бородавки.

 

Профілактика повторного виникнення плоских бородавок

Як ми вже говорили основною причиною розвитку проблеми є ВПЛ. Тому після видалення бородавки рекомендується провести противірусну терапію. Крім того, необхідно враховувати той факт, що даний вірус активізується при зниженні імунітету, тому слід вжити заходів щодо його зміцнення. Для цього рекомендується правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, більше часу проводити на свіжому повітрі, приймати певний вітамінний комплекс (за призначенням фахівця). Більш детально про заходи профілактики Ви можете дізнатися під час консультації у дерматолога лікувально-діагностичного центру “ЦМЕІ”. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment