болезни почекСтатті 

Чому влітку загострюються хвороби нирок: як уникнути?

Різка зміна погодних умов, стреси, випадкові переохолодження та ін. – все це позначається на стані видільної системи кожного з нас. Саме тому для того щоб не роздобути влітку проблеми з нирками, необхідно також уважно ставиться до свого здоров’я, як і в холодну пору року.

Що може спровокувати проблеми з нирками влітку?

У літній період ми прагнемо якомога більше часу проводити на природі, На свіжому повітрі. Це прекрасно, але головне – не переохолоджуватися. Крім цього, небезпека підстерігає і любителів довго плавати в холодній воді і не переодягати потім мокрий купальник. В результаті відбувається розвиток або загострення циститу – запалення сечового міхура. Також спровокувати розвиток проблем з нирками також можуть інфекції, нездорова їжа і незбалансоване харчування, недолік вживаної рідини.

Жінки більш сприйнятливі до захворювань сечового міхура і нирок, що пов’язано з особливостями їх анатомічної будови.

Як запідозрити проблеми з нирками? Основні симптоми

Про наявність запального процесу в нирках або сечовому міхурі «говорять» не тільки болі при сечовипусканні, підвищення температури тіла або дискомфортні відчуття в області попереку. Запідозрити про наявність проблем з нирками можна також і за такими симптомами:

 • зміни кольору сечі (занадто темна або світла, каламутна сеча, пісок або кров в ній);
 • зміна запаху і виділяється обсягу сечі;
 • набряк;
 • підвищення артеріального тиску;
 • втома, погане самопочуття, слабкість;
 • зміни шкіри – шкірні покриви можуть набувати жовтуватий колір, ставати блідими і сухими;
  поява темних кіл під очима та ін.

Перераховані вище симптоми є серйозним приводом для звернення за кваліфікованою медичною допомогою.

Діагностика та лікування захворювань нирок в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» прийом ведуть грамотні фахівці – уролог і нефролог, які допоможуть впоратися з наявною проблемою нирок. Для постановки вірного діагнозу і підбору адекватної схеми лікування попередньо призначається діагностика, яка може включати в себе наступні заходи:

Виконати подібну діагностику ви також можете в стінах нашого медичного центру на Салтівці. Після її проведення буде призначена ефективна терапія.

Профілактика хвороб нирок. Рекомендації нефролога

 • введіть регулярні фізичні навантаження у ваше повсякденне життя;
 • підтримуйте оптимальний питний режим-1-1, 5 л чистої води в день. Це допоможе уникнути утворення каменів у нирках.
 • контролюйте свій артеріальний тиск;
 • слідкуйте за масою свого тіла.

Якщо у Вас є один або більше факторів ризику розвитку захворювань нирок (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, зайва вага або ожиріння, наявність близьких родичів, які страждають захворюваннями нирок) обов’язково щорічно проходите обстеження нирок.

Пам’ятайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я! Якщо не проводиться грамотне лікування, то хвороби нирок дуже швидко переходять в хронічну форму. Будьте уважні до свого здоров’я. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment