<
Родинки на коже – опасно или нет? Разбираемся вместе с дерматологом лечебно-диагностического центра «ЦМЭИ»Статті 

Родимки на шкірі – небезпечно чи ні? Розбираємося разом з дерматологом лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ»

На шкірі кожного з нас присутні родимки. У кого-то їх більше, у когось менше. Деякі з них навіть є гордістю свого володаря, будучи так званої «родзинкою». Крім того, можна не рідко почути таке повір’я, згідно з яким велика кількість родимок вказує на щасливе життя їх володаря. Але насправді істина така – щасливі ті, кому ці самі родимки не приносять проблем. Отже, як розрізнити «хороші» і «погані» родимки? Що повинно нас насторожити і «підштовхнути» до консультації дерматолога? Саме про це і пропонуємо поговорити в даній статті.

Родимка – що це?

Родимка (невус) являє собою пігментне новоутворення, колір якого може коливатися від світло-коричневого до темно-коричневого. Основою такого утворення є клітини-меланоцити і меланін. Важливо відзначити, що на момент народження людини на його тілі родимок немає, присутні лише рідні плями. Невуси з’являються протягом життя під дією підвищеної сонячної активності, а також місцевих подразнень шкіри, вірусними, ендокринними і імунними порушеннями.

Варто зауважити, що кожен невус має свій життєвий цикл. Спочатку він проявляється як невелика плямочка, і тільки лише через певний час може «підніматися» над шкірою. Від чого це залежить? Якщо вищевказані клітини меланоцити розташовуються у верхньому шарі (епідермісі) – родимка плоска. Коли вони занурюються глибше безпосередньо в дерму – родимка вже підніматися над рівнем шкіри.

Шановні пацієнти! Звертаємо Вашу увагу на те, що подібне «піднесення» не обов’язково є проблемою! Важливо, щоб утворення мало однорідний колір і було невеликого розміру. Далі пропонуємо зупинитися на головних моментах, при яких дійсно варто «бити на сполох» і в обов’язковому порядку звернутися до дерматолога.

 

Види родимок. Чи всі родимки небезпечні?

Існує досить багато різних класіфікаій родимок і за розміром, і за місцем розташування. Пропонуємо зупинитися на одному з найпоширеніших варіантів класифікації:

 • Епідермо-дермальниє родимки – їх колір варіює від жовтого до чорного. Можуть бути, як плоскими, так і опуклими. Місце утворення – долоні, підошва, статеві органи;
 • Складні невуси – опуклі родимки темного кольору.
 • Інтрадермальні невуси – родимки світлого або темного кольору, які можуть бути, як гладкими, так і покритими волоссям.
 • Невуси Соттона – утворення, які можуть з’являтися і «йти» без певної причини на це.
 • Диспластичні невуси – родимки з розмитими обрисами, розмір яких більше 1 см. Місце розташування – грудна клітка, сідниці.
 • Блакитні невуси – синюваті плями з гладкою поверхнею, розмір яких може досягати 2 см. Місце розташування – обличчя, кінцівки, сідниці.

Отже, які ж утворення небезпечні, а які ні? Якщо родимка має нерівномірне забарвлення, володіє неправильною формою і т.д. необхідно терміново звернутися за консультацією до дерматолога, щоб переконатися в тому, що дана родимка не несе в собі небезпеку.

 

Пропонуємо ще раз по пунктах зупинитися на основних симптомах, при яких необхідно звернутися до фахівця:

 • Зміна кольору утворення(потемніло або посвітлішало);
 • Зміна розміру родимки;
 • На родимці з’явилася скориночка;
 • Запалення невуса, його кровоточивість;
 • Наявність свербежу, печіння, ущільнення в області утворення;
 • Травмування родимки.

Важливо! Якщо Ви або Ваші рідні помітили, що у Вас з’явилося нова родима пляма, або існуюча родимка змінилася, терміново зверніться за медичною допомогою!

«Волоски з родимки – це добре чи погано?» – багато також задаються таким питанням. Відповідаємо. Не турбуйтесь! Це добра ознака, так як саме у таких родимок найменший шанс переродитися в злоякісну меланому.

 

Видалення родимок в Харкові. Чи необхідно це? Якщо так, то в яких випадках?

Виконувати видалення родимок слід лише в тому випадку, якщо є показання для цього. Про які випадки йдеться? В першу чергу, приділимо увагу родимок, для яких велика ймовірність травмування, тобто це стосується утворень, розташованих на волосистій частині голови, в області паху і пахвових западин, а також на спині у жінок. Крім того, «небезпечними» є і так звані родимки на «ніжках», які досить легко можуть відірватися, і тим самим доставити Вам чимало проблем.

Важливо! Проводити видалення необхідно тільки в стінах медичного закладу у грамотних і компетентних фахівців.

 

Діагностика родимок. Для чого проводиться? Що дозволяє визначити?

Визначити видаляти родимку чи ні може тільки фахівець після проведення якісної діагностики. Так, з цією метою проводиться дерматоскопія. Дана процедура дає можливість ретельно оглянути родимку, а також оцінити її структуру, колір, рельєф і кордони.

Консультація дерматолога на Салтівці

Ви перебуваєте в пошуку хорошого дерматолога в Харкові, відгуки про якого  підтверджують його професіоналізм? Тоді запрошуємо Вас в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ». У нашій клініці веде прийом лікар-дерматовенеролог, яка проконсультує Вас по наявну проблему, а також підбере найбільш ефективне її рішення. Уважний, грамотний і професійний прийом гарантуємо!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам