<
Современные методы диагностики туберкулеза ЦМЭИСтатті 

Сучасні методи діагностики туберкульозу

Туберкульоз залишається одним з найнебезпечніших захворювань у світі. Він може вражати будь-який людський орган або інфікувати системи органів. Збудник туберкульозу-паличка Коха має високу контагіозність (заразність) і вкрай стійка до впливів навколишнього середовища.

Імунітет здорової людини активно бореться з туберкульозом, однак при його ослабленні хвороба може перейти в активну форму. І тоді захворювання наздоганяє людину, незалежно від його статусу і соціального стану. Саме тому вкрай важливо контролювати стан здоров’я і при перших підозрілих ознаках звертатися за лікарською допомогою.

Як розпізнати туберкульоз?

Для визначення антитіл до туберкульозу вже багато років використовують реакцію Манту. Вона є стандартом діагностики захворювання, хоча і не позбавлена недоліків. Крім деяких побутових незручностей існує певний ризик для здоров’я через високу алергенності туберкуліну. В останні роки неодноразово траплялися такі випадки після проби Манту, іноді вони навіть носили масовий характер.

Існую також інші методи дослідження для виявлення туберкульозу:

Рентген дозволяє визначити наявність проблем з легкими, проте не завжди може дати однозначну відповідь – з яким саме захворюванням зіткнувся пацієнт. Крім того, це дослідження небажано робити частіше одного разу на рік і він, як і Манту, має ряд протипоказань.

Сучасні методи діагностики туберкульозу

Найбезпечнішим і швидким способом дізнатися, чи не захворіла людина туберкульозом, є застосування тест-системи. Вона розрахована на виявлення активних форм захворювання і працює за принципом виявлення антитіл до імуноглобулінів IgG і IgM.

Антитіла до антигенів мікобактерій туберкульозу можуть бути присутніми в крові і у здорової людини, але при активній формі захворювання їх рівень значно збільшується. Якщо тест показав занадто високий титр антитіл, то пацієнту призначають додаткове поглиблене обстеження.

Пам’ятайте, що туберкульоз можна вилікувати тільки при своєчасній діагностиці. Якщо ви помітили таку симптоматику, як загальне нездужання, рясне нічне потовиділення і безпричинне підвищення температури, напади кашлю і болю в грудній клітці, не відкладайте візит до лікаря. Один нескладний тест крові може врятувати вам життя, а вашим близьким здоров’я.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам