УЗИ щитовидной железы с эластографией в ЦМЭИСтатті 

УЗД щитовидної залози з еластографією

Статистичні дані вказують на те, що близько 30% населеннюя планети знайомі різного роду проблеми, пов’язані з щитовидноїю залозою. Так, за останні кілька десятиліть УЗД стало незамінним інструментом для оцінки вузлових утворень щитовидної залози і призвело до поліпшення надання медичної допомоги, а таке доповнення, як еластографія вивело діагностику ще на більш високий рівень. Сьогодні пропонуємо Вам зупиниться на УЗД щитовидної залози з еластографіяєю більш докладно. Розглянемо основні особливості методу, його види та переваги.

Проблеми з щитовидною залозою. Основні симптоми

Щитовидна залоза являє собою невеликий, але надзвичайно важливий орган, який відповідає за регулювання всіх обмінних процесів, роботу серцево-судинної і нервової системи, а також фізичний і розумовий розвиток. Збої в її роботі моментально відображаються на загальному самопочутті та функціонуванні всього організму в цілому.

Отже, коли необхідна консультація лікаря-ендокринолога?

 • Дискомфорт в області шиї (важко ковтати, опухла або збільшилася, відчуття грудки в горлі);
 • Різке збільшення / падіння ваги;
 • Порушення менструального циклу у жінок (через дефіцит тиреоїдних гормонів);
 • Втрата волосся і зміни на шкірних покривах (шкіра лущиться, стає грубою);
 • Проблеми з кишечником (надлишок тиреоїдних гормонів – діарея, дефіцит – запори);
 • Депресія і тривога;
 • Постійна втома, порушення сну.

Далі більш докладно зупинимося на такому методі діагностики захворювань щитовидної залози, як УЗД з еластографією.

 

Еластографія щитовидної залози. Що це?

Еластографія – це доповнення до традиційної УЗ-діагностики. Базується така технологія на особливостях еластичності тканин. Іншими словами надається можливість зафіксувати відмінності еластичності тканини, виміряти і візуалізувати їх в режимі реального часу за допомогою кольорової шкали (здорові і «хворі» тканини мають різну щільність, тому під час діагностики на моніторі результати відображені різним кольором).

Для більш легкого розуміння вище викладеного хочемо наочно продемонструвати Вам про що йде мова.

 

Перша частина малюнка – це базове зображення, отримане при проведенні звичайного УЗД, друга – результати того ж УЗД, але в режимі еластографії. У першому випадку ми не бачимо нічого, що могло б нас насторожити, у другому – видно патологічні утворення.

УЗД щитовидної залози з еластографією. Основні показання

 • збільшений розмір лімфатичних вузлів в області шиї;
 • уточнення виду та природи виявленого в ході пальпації утворення в щитовидній залозі;
 • оцінка стану регіонарних лімфатичних вузлів.

Еластографія і традиційне УЗД. В чому різниця?

На відміну від звичайного УЗД, а також добре зарекомендувавшу себе еластографію компресійним методом, еластографія здвигової хвилі (ЕЗХ) дозволяє не тільки діагностувати наявність вузлових новоутворень і дифузних уражень щитовидної залози, а й кількісно виразити зміни, визначити ступінь і характер ураження тканин. Іншими словами мета еластографії – визначити природу утворення вузлів, а також за ступенем щільності і пружності виявити злоякісність або доброякісність утворень.

Для прикладу хочемо показати Вам, яким чином за допомогою еластографії вдається діагностувати різні патології щитовидної залози:

 

 • коллоїдний вузол

Вузол представлений змішаним типом картування, з переважанням еластичних ділянок зеленого кольору.

 • проліферуруюча аденома

Переважають еластичні ділянки.

 • папіллярний рак щитовидки

Переважають щільні ділянки синього кольору.

 • фоллікулярний рак щитовиднойї залози

Центральна частина пухлини представлена щільною тканиною синього кольору.

Переваги еластографіческого дослідження. Його діагностична цінність

 • еластографія дозволяє отримати більш достовірні дані, на відміну від стандартного УЗД;
 • висока точність у визначенні природи утворень щитовидної залози;
 • можлива диференціальна діагностика колоїдних кіст, аденом, і раку щитовидної залози;
 • діагностування наявної проблеми на ранній стадії;
 • відсутність протипоказань, тобто можливе повторне проведення дослідження для оцінки ефективності призначеного лікування в динаміці.

Окремо хотілося б сказати про зниження рівня емоційного стресу пацієнтів. Еластографія проводиться одночасно зі звичайним УЗД, тому вдається за один візит зрозуміти чи є привід для занепокоєння або може його немає. В результаті немає стресу і тривоги, а також вдається зберегти свій час і зробити менше цінових витрат.

 

Еластографія щитовидної залози. Яка необхідна підготовка?

Подібна діагностика не вимагає від пацієнта ніякої попередньої підготовки і обмежень в їжі. Саме дослідження абсолютно безпечно для пацієнта і не доставляє хворобливих відчуттів. Тривалість обстеження близько 10-15 хвилин.

УЗД щитовидної залози з еластографією в Харкові

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» діагностика здійснюється з використанням німецького обладнання останнього покоління фірми Siemens. Крім цього, в нашій клініці ведуть прийом висококваліфіковані фахівці, які пройшли спеціальну підготовку, тому Ви можете бути впевнені в достовірності отриманих результатів і ефективності призначеного лікування.

Що стосується ціни на проведення УЗД, то по Харкову вона варіює від 250 до 700 грн. У нашій клініці вартість УЗД щитовидної залози з Еластографія становить 300 грн. Раді бачити Вас за адресою: вулиця Академіка Павлова, 162 Г.

 

*Все фотоматериалы использованные в статье взяты из свободного доступа в сети интернет. Если Вы являетесь правообладателем – дайте нам знать. Мы сошлемся на Ваши материалы или же удалим фото.

Вам будет также интересно

Leave a Comment