Весна и аллергия. Что нужно знать?Статті 

Весна і алергія. Що потрібно знати?

Весна и аллергия. Что нужно знать?

Як часто холодною зимою ми мріємо про прихід весни. Коли все розцвіте і буде тепло. Але на жаль разом з весною до багатьох людей приходить і алергія. І з кожним роком людей, схильних до алергічних реакцій стає все більше. Тільки-тільки пригріло сонечко і почала пробиватися перша трава, а 25-30% жителів планети вже почали закуповувати антигістамінні препарати в аптеках і страждати від алергічних реакцій. Що ж таке алергія і чому вона виникає?

Алергія – це імунна відповідь організму на чужорідні агенти. Протягом усього життя від самого народження ми контактуємо з різними алергенами. В організмі є спеціальні механізми, які виробляють антигістаміни, що блокують алергічні реакції. Але на жаль з кожним днем ​​алергенів все більше і більше, і дуже часто організм не справляється з виробленням антигістамінів. І ось тоді і з’являються симптоми алергії. Як же проявляються алергічні реакції?

Симптоми алергії

Весна и аллергия. Что нужно знать?

Алергія буває декількох видів – харчова та побутова. До харчової належать реакції на різного роду продукти, напої та препарати. Як правило цей вид алергічної реакції проявляється висипом на шкірі – кропив’янка, атопічний дерматит і розладом травлення. Якщо реакція занадто сильна, то можуть виникнути такі важкі прояви як набряк Квінке.

Побутова алергія – це реакція на шерсть домашніх тварин, пил, парфумерію, миючі засоби і звичайно ж пилок рослин. Саме з цього навесні, коли все цвіте, так багато випадків побутової алергії. Одним з найсильніших алергенів є пилок берези, вільхи, клена і злакових трав. В середині червня починає цвісти амброзія, на яку навіть не у алергіків може бути реакція. Виявляється побутова алергія почервонінням і набряком очей, хворобливими відчуттями в горлі, сльозотечею і нежитю. В особливо важких випадках можуть виникати кашель і напади задухи.

Як же уникнути цього? Перш за все необхідно з’ясувати які саме алергени викликають у вас реакцію і тоді можна підготуватися до сезону алергій.

Аналізи для виявлення алергії в Харкові

Весна и аллергия. Что нужно знать?

Всупереч існуючій думці – «зробили алергопроби і все ясно», виявити алерген не завжди виходить відразу. І крім того необхідно диференціювати алергію від схожих по симптоматики захворювань. Саме з цього спочатку рекомендують зробити загальний рівень імуноглобуліну Е, який пов’язує алерген в крові. Якщо його рівень підвищений, то наступний крок – аналіз на панель найбільш ймовірних алергенів. І заключний крок – виявлення конкретного алергену. Крім того, рекомендовано здати кров на наявність гельмінтів, так як вони здатні провокувати загальну аллергизацию організму.

При здачі аналізу необхідно пам’ятати, що кров потрібно здавати натще або не раніше ніж через три години після їжі. Тоді результат буде на 100% достовірний.

Після отримання результату необхідно звернеться до алерголога, що б отримати рекомендації щодо подальшого лікування та профілактики алергічних станів. Здати необхідні аналізи Ви можете в одному з пунктів забору аналізів лабораторії «ЦМЕІ» по Харкову. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment