<
Анализ крови на сахарСтатті 

Аналіз крові на цукор

В даний час в усьому світі приблизно 350-400 мільйонам людей знайома така проблема, як цукровий діабет. Крім того, фахівці Всесвітньої Організації Здоров’я прогнозують, що до 2025 року це захворювання займатиме 8 місце в списку причин смертності населення. Саме з цієї причини аналіз крові на цукор входить в число поширених лабораторних досліджень. У цій статті пропонуємо більш детально поговорити про нього, зупинитися на тих випадках, коли його проведення необхідно, а також приділимо увагу тому, як необхідно проводити дослідження, щоб отримати достовірний результат.

Аналіз крові на цукор. Яку інформацію вдається отримати?

Під час подібного дослідження ми отримуємо дані безпосередньо про рівень глюкози в крові, яка є так званим «паливом» для нашого організму і забезпечує енергією всі клітини. Отримані результати аналізу можуть свідчити як про підвищений (гіперглікемії), так і про знижений (гіпоглікемія) рівень цукру в крові.

Так, гіпоглікемія, як правило, спостерігається в тому випадку, якщо присутні певні проблеми з нирками і наднирковими, печінкою і підшлунковою залозою, а також гіпоталамусом. Крім того, знижений рівень цукру може бути і тоді, коли пацієнт дотримується дієти, яка не допускає прийому солодких продуктів. Це в свою чергу негативно позначається на швидкості роботи мозку.

Якщо ми говоримо про гіперглікемію, то найчастіше її можна виявити при наявності цукрового діабету. До факторів, що провокує підвищення рівня цукру в крові також відносять: порушення обмінних процесів (низька кількість інсуліну), проблеми з печінкою, ендокринні порушення, постійні запальні процеси в організмі, стреси і ін.

 

Коли призначається аналіз крові на цукор?

У тому випадку, якщо в організмі людини спостерігається нестача глюкози, то йому знайомі такі симптоми:

 • присутнє відчуття втоми, млявості;
 • Загальна слабкість;
 • знижена фізична і розумова активність;
 • посилюється пітливість;
 • в деяких випадках може спостерігатися напади сильного голоду.

При гіперглікемії симптоми такі:

 • відчуття сухості в ротовій порожнині;
 • нестача повітря, як наслідок – прискорене дихання;
 • суха шкіра;
 • сонливість;
 • часте сечовипускання і ін.

Важливо! Дані симптоми є серйозними приводами для звернення до фахівця, який призначить необхідні діагностичні заходи і підбере відповідний вид терапії.

Також слід знати, що подібне дослідження входить в число обов’язкових при загальному обстеженні організму. Контролювати рівень рекомендовано людям з надмірною вагою і гіпертонією. До групи ризику також потрапляють пацієнти, чиї родичі мають діагнози, пов’язані з порушенням обміну вуглеводів.

 

Як здавати аналіз крові на цукор?

Головне правило – здача крові натще. Тому останній прийом їжі повинен відбутися за 8-12 годин до дослідження (дозволено пити воду). Крім того, для отримання достовірних результатів рекомендується дотримуватися таких правил:

 • виключити вживання алкоголю за 2-3 дні до здачі аналізу;
 • вживання солодкої і вуглеводної їжі напередодні дослідження повинно бути помірним;
 • слід виключити фізичні навантаження в день дослідження;
 • здавати аналіз рекомендується в спокійному і урівноваженому стані;
 • в разі перенесення інфекційних захворювань дослідження слід проводити не раніше, ніж через 2 тижні.

 

Аналіз на цукор. Норма.

вік пацієнта

Нормальне значення рівня, ммоль / л

Від 2 днів до 1 місяця

2,8–4,4

До 14 років

3,3–5,5

Від 14 років

3,5–5,5

У тому випадку, якщо отримані результати відхиляються від наведених вище значень, необхідно в обов’язковому порядку проконсультуватися з фахівцем, при необхідності провести додаткові і дослідження і почати своєчасне лікування.

Де здати аналіз крові на цукор в Харкові?

Виконати подібне дослідження Ви можете в будь-якому з пунктів забору аналізів лікувально-діагностичного центру “ЦМЕІ”. Своїм пацієнтам ми пропонуємо максимально повний спектр досліджень на визначення рівня глюкози: від загального аналізу крові на цукор до спеціальних тестів. Тому Ви можете бути впевнені в достовірності отриманих результатів. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам