<
Детский кардиолог. Шумы в сердцеСтатті 

Дитячий кардіолог. Шуми в серці

Фраза «у вашої дитини шуми в серці» викликає стурбованість кожного з батьків. Це не діагноз, і досить часто не є свідченням патології. Щоб назавжди відкинути всі переживання в сторону, потрібно пройти якісну діагностику та відвідати дитячого кардіолога. А зараз, пропонуємо розібратися в природі появи шумів в серці, з чим це може бути пов’язано і наскільки небезпечно.

Причина шумів в серці у дитини

Шуми в серці можуть мати абсолютно різну природу. В залежності від складності патологічних змін, їх прийнято ділити на дві групи:

 • Функціональні. Викликані досить нешкідливими причинами. Не тягнуть порушень кровообігу і роботи серця. Не є наслідком вроджених вад серця. До таких причин можна віднести: тимчасові зміни, пов’язані з ростом організму дитини, наявність анемії, інтоксикація, стан після фізичного навантаження і ін.
 • Органічні. Можуть бути придбані і вроджені. Тут вже варто потурбуватися. Такі шуми пов’язані з патологічними змінами структур серця або виникають при певних захворюваннях. Можуть стати причиною порушення кровообігу.

До органічних змін відносять: відхилення в розвитку мітрального та аортального клапанів, наявність аномальних отворів між камерами серця, додаткова хорда, ендокардит (запалення оболонки серця), серцева недостатність, інфаркт міокарда (рідко зустрічається в дитячому віці) і ін.

 

Ознаки захворювання серця

Функціональні шуми, причина яких, зовсім не заважає нормальному кровотоку, ніяк не виявляють себе. А ось, якщо мова йде про шуми, які обумовлені патологічними змінами з порушенням роботи серця, то варто відзначити наступні симптоми, на які необхідно звернути увагу:

 • прискорене, утруднене дихання, задишка;
 • посиніння (ціаноз) губ, кінчиків пальців;
 • швидка стомлюваність;
 • головні болі, запаморочення, непритомність;
 • порушення нормального ритму серця;
 • біль у грудях;
 • набряклість.

При проблемах з серцем важливо не втрачати часу. Поява перших насторожуючих симптомів є приводом для консультації кардіолога і проведення кардіологічного обстеження дитини.

 

Діагностика

Першочерговим завданням для дитячих кардіологів ставати визначення характеру шумів серця. Чи є вони функціонального або органічного походження, чи свідчать чи про небезпеку. Це можна зробити за наявності певних скарг і за результатами клінічних досліджень.

Діагностика роботи серця включає цілий ряд діагностичних заходів. Але в першу чергу фахівець скористається наступними методиками:

 • вислуховування тонів серця;
 • електрокардіограма серця (ЕКГ);
 • УЗД серця.

Крім того при необхідності можуть бути призначені додаткові дослідження: томографія, ангіокардіографія, катетеризація, аналізи крові, які допоможуть визначити інші патології, що впливають на роботу серця: інфекційні захворювання, проблеми з нирками, аутоімунні хвороби.

 

Лікування

Функціональні шуми у дитини найчастіше не потребують лікування. Лікар може дати кілька рекомендацій щодо способу життя і деяких обмежень у фізичній активності.

Що стосується шумів органічного характеру, без медикаментозного лікування тут не обійтися. В окремих випадках, може знадобитися обов’язкове хірургічне втручання.

 

Консультація дитячого кардіолога в Харкові

Ви помітили у своєї дитини тривожні симптоми або просто хочете переконатися в тому, що ваш малюк здоровий, відвідайте дитячого кардіолога в медичному центрі ЦМЕІ. Професійна консультація лікаря і комплексна діагностика дадуть відповідь на всі ваші запитання. У нас Ви також зможете пройти апаратну діагностику: УЗД серця, дитяче ЕКГ і здати всі необхідні аналізи за доступними цінами. Записатися на консультацію в зручний для Вас час можна за телефонами: +380 (572) 65-18-75, +380 (57) 703-62-24, +38 (073) 036-60-56.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам