<
Лабораторная диагностика рака яичников (HE4, CA 125, индекс ROMA)Статті 

Лабораторна діагностика раку яєчників (HE4, CA 125, індекс ROMA)

Одним з найбільш точних методів діагностики онкологічних захворювань у жінок є лабораторний. З віком ризик розвитку пухлин яєчників і матки зростає, так як змінюється гормональний фон. Особливо, якщо близькі родичі мають в анамнезі онкологію. А значить, дуже важливо вчасно виявити новоутворення або розрахувати ризик його виникнення.

Жінкам після 30 років, бажано раз на рік здавати кров на онкомаркери. Адже рання діагностика раку яєчників дозволяє вчасно звернути увагу на проблему і поліпшити якість життя хворого. Адже чим раніше поставлений діагноз і розпочато лікування, тим благосприйнятніший перебіг і результат хвороби.

 

Які бувають онкомаркери і їх роль в діагностиці раку яєчників?

На сьогоднішній день існує безліч маркерів, які говорять про наявність онкопроцесу у жінок. Це СА125, НЕ4, SMRP, СА72-4, а також комбінації СА 125 + SMRP, СА 125 + СА 72-4, НЕ4 + SMRP. Але серед них є тільки два маркера, які підтверджують наявність пухлини яєчників з високою ймовірністю. Це СА125 (може підвищуватися так само при запальних і доброякісних захворюваннях) і НЕ4.

Для того, що б діагностика була точнішою бажано зробити обидва. І за їх результатами розрахувати третій показник – індекс ROMA. Цей показник дозволяє визначити ймовірність виникнення онкологічного захворювання яєчників, розділити пацієнтів на групи високого та низького ризиків. Всі три показника входять в програму пакета комплексного дослідження раку яєчника.

 

Як же проводиться діагностика?

Коли нормальні клітини починають перероджуватися в патологічні, то вони виділяють специфічні речовини білкової природи, за якими можна визначити не тільки наявність, але і різновид раку. Пухлину може бути ще не видно на УЗД і при огляді гінекологом, а антитіла до неї вже циркулюють в крові і дозволяють запідозрити патологію.

Ще одна перевага онкомаркерів – простота і доступність аналізу. Але для того, що б результат був найбільш інформативний, необхідна невелика підготовка до здачі крові.

 

Як правильно здати аналіз?

Забір крові з вени проводиться вранці, обов’язково натщесерце і напередодні пацієнт повинен виключити зі свого харчового раціону важкі, гострі і жирні страви. Аналіз, як правило, готовий вже на наступний день.

Слід пам’ятати, що визначення онкомаркерів використовують не тільки для ранньої діагностики раку яєчників, а й для контролю ефективності лікування, а також контролю рецидиву захворювання.

У лабораторії «ЦМЕІ» ви можете здати аналіз як на окремі онкомаркери, так і пакетно (комплексно). При необхідності ви можете отримати консультації та розшифровку результатів на консультації в клініці у наших фахівців.

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам