<
Сыпь – сигнал опасной болезниСтатті 

Висип – сигнал небезпечної хвороби

Як часто ми серйозно ставимося до появи висипу? А чи знаєте ви, що висипання можуть бути результатом не тільки місцевої реакції шкіри на зовнішній подразник, а сигналом багатьох захворювань. Існують сотні хвороб, симптомом яких можуть бути шкірні зміни, і часто вони приймають велику цінність в постановці діагнозу. До причин появи висипу відносять такі патологічні стани:

  • алергічні реакції;
  • інфекційні хвороби;
  • патології внутрішніх органів і систем (ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, хвороби крові і судин, проблеми з нервовою системою та ін.).

У даній статті наведемо деякі приклади, коли висип є симптомом захворювань внутрішніх органів, не пов’язаними з алергічними реакціями або впливом на шкіру зовнішніх подразників.

Видільна система

Шкірні прояви зустрічаються практично у кожного, хто стикається з нирковою недостатністю. Адже якщо порушується робота нирок, шкіра починає виконувати величезну роботу по виведенню шлаків і токсинів з організму. На тлі ниркової недостатності спостерігається загальна блідість, сухість шкірних покривів, схильність до гіперпігментації. Поряд з цим з’являється висип на різних ділянках тіла, що супроводжується свербінням. Висипання можуть бути обумовлені такими причинами:

  • надлишок фосфору в організмі (погана робота нирок призводить до накопичення фосфору і як наслідок до висипань);
  • уремічна інтоксикація (коли нирки не в змозі очистити кров, відбувається накопичення відходів і токсинів, що викликають висип і свербіж).

Ендокринна система

Ендокринна система є регулятором функцій клітин, і багато клітин шкіри також мають гормональні рецептори. Тому будь-який гормональний дисбаланс в організмі людини може відразу відбитися на нашій зовнішності. Так, сильний вплив на стан шкіри має щитовидна залоза. Ізмененіявнешніх покривівговоріт про наявність тих чи інших захворювань:

  • тиреотоксикоз – гладка, волога від поту шкіра, червоні гіперемійовані долоньки, характерно появленіепретібіальной мікседеми-жовті або червоно-бурі бляшки найчастіше в області гомілок, безболісні, холодні на дотик, іноді супроводжуються сверблячкою;
  • гіпотеріоз – шкіра стає сухою, блідою, явно виражено лущення, розвивається мікседема – набряк шкіри, підшкірної клітковини.

Найбільш багате всеобразнимі шкірними висипаннями таке ендокринне захворювання, пов’язане з порушенням метаболічних процесів, як цукровий діабет. Діабетіческаядерматопатія, ліпоїдний некробіоз, діабетичні бульбашки, кільцеподібні гранульоми, еруптівние ксантоми, склередема, вітіліго – все етовіди висипань і шкірних змін, які можуть бути супутнікаміданной патології.

Висипання при статевих інфекціях

Існує безліч захворювань що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), які в списку своїх проявів мають висипання. Варто відзначити, що для деяких з них поява висипу є єдиним симптомом. Висип найчастіше виникає на статевих органах і на слизових оболонках. Це можуть бути плями, прищі, точки, горбки, ерозії, виразки.

У деяких випадках, наприклад при сифілісі, шкірні зміни поширюються по всьому тілу і бувають різного виду в залежності від стадії захворювання. Так для початкової стадії характерна поява одиничних невеликих безболісних виразок, з щільними краями і плоским блискучим дном – сифілітичний твердий шанкр. Їх можна виявити як на статевих органах, так і в роті хворого.

Цікаво, що шанкр може проходити самостійно, без лікування, але при цьому хвороба переходить на наступну стадію. І через деякий час сифіліс проявляється вже дрібної рожевою висипом поширеною по всьому тілу, яскраво вираженою на долонях і статевих органах. Надалі, без належного лікування, стан шкіри тільки посилюється.

Висип при захворюваннях серцево-судинної системи

Нерідко висип стає свідченням наявності бактеріального ендокардиту. Це інфекційне захворювання внутрішньої оболонки серця, викликане стрептококами, стафілококами, що потрапили в кров. При тривалому перебігу захворювання клінічна картина доповнюється шкірними розладами: геморагічний висип на слизових оболонках рота, кон’юнктиві, складках повік; вузликові хворобливі підшкірні утворення пурпурного або червоного кольору – вузлики Ослера, дрібні еритеми.

Діагностика висипань в Харкові

Розпізнати причину висипу по її зовнішньому вигляду досить складно. А без цього не можна говорити про коректне лікування. Як ми бачимо, досить схожі висипання можуть бути наслідком патологій, абсолютно відмінних за походженням, локалізації та тяжкості захворювання. До того ж не виключено, що стійкі зміни на шкірі можуть свідчити про онкологію. Тому, при виявленні на тілі висипань неясного генезу, ми рекомендуємо якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря-дерматолога або терапевта.

Дати точну відповідь, яке захворювання стало винуватцем шкірних змін в даній ситуації, допоможуть результати лабораторної діагностики. В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтовкевы можете не тільки отримати консультацію фахівця, але і здати необхідні аналізи, серед яких можуть бути: загальний аналіз крові, алергопроби, аналізи на інфекції, гормони, онкологічні маркери та ін. Пункти забору нашої лабораторії розташовані у всіх районах Харкова. Обстежтеся вчасно і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам