<
УЗИ печени и поджелудочной железы – индикатор работы ЖКТСтатті 

УЗД печінки і підшлункової залози – індикатор роботи шлунково-кишкового тракту

Спосіб життя сучасної людини часто стає причиною розвитку багатьох захворювань. Так, неправильне і нерегулярне харчування, сидячий спосіб життя, несприятлива екологічна обстановка негативно позначаються на нашому організмі, зокрема органах шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Тому, якщо Вам знайомі такі симптоми як біль у животі, здуття живота, нудота і блювота, діарея, запори та ін., То необхідно негайно звернутися до гастроентеролога.

Діагностика при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту

Перелік необхідних діагностичних заходів є різним для кожного конкретного пацієнта. Однак одним з інформативних методів діагностики є УЗД печінки і підшлункової залози. Дане дослідження також включено до списку обов’язкових при наявності захворювань органів шлунково-кишкового тракту або підозрі на них.

УЗД печінки і підшлункової залози. Що дозволяє побачити?

Всім відомо, що печінка – це орган травної системи, який дозволяє нейтралізувати токсичні речовини, що надійшли в організм ззовні або утворилися в результаті біохімічних процесів. Саме вона секретує жовч і біологічно активні сполуки, які відповідають за контроль енергетичного балансу в організмі.

Не менш важливим органом є і підшлункова залоза. Її основне завдання – вироблення ферментів, необхідних для розщеплення їжі, що надходить в шлунок. Будь-які порушення в роботі цих органів можуть призвести не тільки до зміни клінічних аналізів крові і сечі, але і з’являються характерні зміни їх структури, що і дозволяє якраз визначити УЗД дослідження.

Так, УЗД печінки і підшлункової залози дозволяють фахівцеві оцінити структуру органів, виміряти діаметр судин печінки і жовчного міхура, з’ясувати чи є новоутворення і ущільнення тканин, визначити наявність каменів в протоках підшлункової залози, а також проаналізувати отримані результати і порівняти їх з нормою. В ході дослідження фахівець може діагностувати такі захворювання, як цироз печінки, гепатит, гнійні абсцеси, панкреатит, цукровий діабет та ін.

Важливо! Захворювання печінки та підшлункової залози, як правило, носять прихований характер. Тому вкрай важлива рання діагностика, яка дозволяє вчасно почати лікування та уникнути ускладнень.

Підготовка до УЗД печінки і підшлункової залози

Важливо розуміти, що саме від стану черевної порожнини багато в чому залежить інформативність і достовірність процедури. Тому необхідна попередня підготовка. Вона полягає в наступному:

  • останній прийом їжі повинен бути за 6-8 годин до дослідження
  • за 3-4 дні до УЗД з раціону необхідно виключити продукти, які можуть стати причиною метеоризму (бобові, чорний хліб, капуста, молоко, газовані напої та ін.).

Де виконати УЗД печінки і підшлункової залози в Харкові?

Виконати подібні діагностичні заходи і отримати достовірний результат досліджень Ви можете в лікувально-діагностичному центрі “ЦМЕІ” на Салтівці. У нашій клініці використовується сучасне і надійне обладнання, тому сканування виконується з високою точністю. Після діагностики наші фахівці зроблять грамотну розшифровку результатів дослідження і дадуть професійний лікарський висновок. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам