УЗД печінки

УЗИ печени, "ЦМЭИ"
УЗИ печени, “ЦМЭИ”

Печінка – найбільший орган в організмі людини. Вона важить близько 1,5 кг. Крім своєї величини печінку унікальна тим, що виконує ряд життєво важливих функцій. Вона наводить чистоту в організмі, знешкоджуючи отруйні речовини, секретує жовч і біологічно активні речовини, які контролюють енергетичний баланс в організмі.

Будь-яке, навіть саме незначне порушення в роботі печінки загрожує важкими наслідками. Цироз, печінкова недостатність, рак печінки без своєчасної діагностики та лікування призводять до летального результату.

Для отримання виключно важливою діагностичної інформації про стан і функціонування печінки, на сьогоднішній день широко використовується сучасний неінвазивний метод – ультразвукове дослідження органу.

 

Для діагностики в нашому медцентрі використовується передове обладнання експертного класу – апарат УЗД Siemens Acuson S2000, доповнений спеціальним програмним забезпеченням – функцією УЗД з еластографією.

Показання для УЗД печінки (Харків):

 • тяжкість і біль у правому підребер’ї;
 • жовтушність шкірних покривів;
 • збільшення розмірів печінки, виявлене при пальпації;
 • травми черевної порожнини;
 • результати аналізів біохімічних досліджень крові, які вказують на ураження печінки.

У медцентрі «ЦМЕІ» є можливість обстеження печінки методом еластографії зі зміщеною хвилею (ARFI – VTQ)

Методика дає можливість кількісно оцінити ступінь фіброзу печінкової тканини за міжнародною шкалою METAVIR, що важливо для призначення лікування та контролю його якості. Інтерпретація результату: F0 – відсутність фіброзу, F4 – цироз печінки. Також при наявності об’ємного утворення можна оцінити ступінь ризику його малігнізації (процес трансформації доброякісних клітин в злоякісні).

Підготовка і проведення УЗД печінки (Харків)

Для отримання максимально достовірних результатів ультразвукового дослідження слід дотримуватися деяких правил:

 • процедуру рекомендується проводити вранці натщесерце;
 • за пару днів до дослідження – виключити з раціону продукти, що сприяють надмірному газоутворенню (сирі фрукти, овочі, чорний хліб, молоко, бобові), висококалорійні продукти.

 

Дослідження печінки не займає багато часу. Процедура проводиться в стані лежачи на спині. На область правого підребер’я наносять гель, по якому переміщається датчик, і починають проводити огляд. УЗД печінки (Харків) не викликає ніякого дискомфорту і є абсолютно безпечним.

Нормальні показники УЗД

Нормальні розміри печінки залежать від статури, статі людини. Можна визначити приблизні їх значення: довжина печінки – від 14 до 18 см, товщина правої частки – від 11,2 до 12,5 см, товщина лівої частки – до 7 см. Також важливими значеннями в оцінці стану печінки є: розмір портальної вени – до 13 мм в діаметрі і розмір жовчної протоки – від 6 до 8 мм.

Контури органу повинні бути чіткими, поверхня – рівною, край – гострим, структура – однорідною.

Збільшення розміру, горбистість поверхні, закруглені краї, неоднорідність структури, виявлені за допомогою УЗД, як правило, свідчать про наявність патологічних процесів і станів.

 

Які захворювання печінки виявляє ультразвук?

За допомогою ультразвукового дослідження можна визначити наступні порушення печінки:

 • гепатит;
 • цироз печінки;
 • кістозні утворення;
 • гемангіоми;
 • відкладення солей кальцію (кальцинати);
 • печінкові метастази при онкологічних захворюваннях і багато ін.

УЗД печінки в Харкові (Салтівка)

Печінка – абсолютно унікальний орган, забезпечення всіх функцій якого, на відміну від інших органів, не може замінити жоден штучний апарат (як наприклад: нирки, серце, легені). Дізнатися про стан печінки, пройти повне обстеження і отримати важливі рекомендації фахівця ви можете, відвідавши сучасна приватна клініка «ЦМЕІ» (Харків). Ми зробимо все можливе, щоб повернути і зберегти ваше здоров’я.


Позвоните нам