Анализы детям: пальчиковый забор кровиСтатті 

Аналізи дітям: пальчиковий забір крові

Зробити аналіз крові дитині, як правило, є хвилюючою процедурою не тільки для малюка, але і для мами. З вени або з пальця? Як краще, щоб все пройшло швидко і безболісно? Багато хто вважає, що пальчиковий забір крові – набагато простіше і менш травматичний.

До того ж взяття крові з вени у маленьких дітей – маніпуляція часто скрутна. Сильна емоційність дитини, а ще й тоненькі, маленькі вінки все ускладнюють. Успішність всієї процедури багато в чому залежить від досвіду медсестри. А чи є різниця? І чи існують відмінності між капілярною (кров з пальця) і венозною кров’ю?

 

Кров з пальця. Які аналізи можна здати?

За допомогою забору крові з пальця можна зробити цілий ряд лабораторних досліджень: загальний аналіз крові, перевірити кров на цукор, дізнатися групу крові, провести аналізи методами ПЛР і ІФА на визначення вірусних інфекцій, наявність гельмінтозу і навіть алергічне дослідження на специфічні антитіла.

Тим більше з появою сучасних методик кількості крові з пальця, забраного одноразово, цілком достатньо, щоб зробити кожен з цих аналізів і навіть кілька відразу. Але чому ж тоді багато лабораторій рекомендують здавати кров з вени?

 

Капілярна і венозна кров: відмінності

Головні відмінності венозної і капілярної крові – хімічний склад. Нехай і незначні, але вони є. Вважається, що використання крові з пальця може стати причиною похибок в результаті. А справа все в наявності міжкліткової рідини в її складі, яка сприяє деформації клітин і утворенню мікросгустків. І зберігається така кров набагато гірше. В результаті аналіз може бути зіпсований і потрібно його повторне проведення.

У венозної крові відсутня дана складова, відповідно і згустки утворюються менше. До того ж в певних випадках, коли для досліджень потрібен великий обсяг матеріалу, більш відповідним буде венозний забір крові. Сучасні одноразові системи, розроблені спеціально для тонких дитячих вен, роблять дану процедуру практично безболісною.

Тому капілярну кров на сьогоднішній день рекомендують використовувати для одиничних видів досліджень. Таким є і найпоширеніший – клінічний (загальний) аналіз крові, який дозволяє оцінити загальний стан здоров’я і виявити наявність запальних процесів.

 

Правила здачі загального аналізу крові з пальця

Ідеальним часом для здачі аналізів вважається ранок. Кров на клінічний аналіз слід здавати натще. З часу попереднього прийому їжі повинно пройти не менше 8 годин. Діток до року рекомендується годувати як зазвичай, в звичному режимі. Малюків постарше можна напоїти невеликою кількістю води, а перекус взяти з собою. Якщо дитина проходить лікування лікарськими препаратами, про це обов’язково слід попередити лікаря і медпрацівника, що бере аналіз.

Де здати аналізи в Харкові?

Здати загальний аналіз крові з пальця дитині і пройти інші лабораторні дослідження ви можете, відвідавши лабораторію медичного центру ЦМЕІ. Пункти забору аналізів розташовані у всіх куточках міста Харкова. Досвічений медичний персонал, до відбору якого ми підходимо ретельно, забезпечить швидке і комфортне проходження необхідних процедур. Додаткова інформація за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036-60-56.

Вам будет также интересно

Leave a Comment