<
Астенопия – усталость глаз.Статті 

Астенопія – втома очей. Консультація офтальмолога

Відчуття печіння, «тяжкості» в області очей, їх почервоніння або сльозоточивість, знайомі Вам? З великою ймовірністю можна вважати, що у Вас розвивається такий стан, як астенопія або іншими словами – синдром втоми очей. Що потрібно знати про цю проблему і як вберегти себе? Про це поговоримо сьогодні.

Як настає перенапруження очей?

Око фокусується на якомусь об’єкті завдяки 6-ти крихітним м’язам. Саме вони є «відповідальними» за зміну розташування природної лінзи ока – кришталика.

Так, якщо виникає необхідність протягом довгого часу утримувати погляд на одній точці або площині, а також швидко переводити його між об’єктами, які розташовані на різній відстані по відношенню до очей, м’язи очей перенапружуються. Відповідно і відбувається розвиток астенопії.

 

Що сприяє появі астенопии? Основні причини

З даною проблемою зустрічаються, як дорослі, так і діти. Однак, згідно зі статистичними даними, подібним розладом частіше страждають школярі і студенти, а також та частина населення, яка виконує будь-яку роботу, пов’язану з зоровими навантаженнями протягом тривалого часу.

Отже, основні причини та фактори розвитку астенопії наступні:

 • робота за комп’ютером, перегляд телевізора протягом тривалого часу;
 • процеси, які вимагають довгоїго зорового фокусування (читання, вишивка, лист та ін.);
 • тривале перебування за кермом, особливо в умовах недостатньої видимості (сутінки, нічний час);
 • недостатнє освітлення робочої області;
 • неправильно підібрані окуляри, лінзи.

Як розпізнати проблему?

 • каламутне, розпливчасте зображення об’єктів;
 • запалення і сльозоточивість очей;
 • присутність дискомфортних відчуттів (печіння, різь);
 • відчуття тяжкості в області очей;
 • спотворення об’єктів, що знаходяться в зоні видимості.

Крім того, досить часто вище описані стани супроводжуються мігренню, дратівливістю і загальною втомою. Також на цьому фоні можуть з’явитися такі ускладнення, як блефарит (запалення повік) або кон’юнктивіт.

 

Діагностика і лікування втоми очей

Поставити діагноз «астенопія» може лікар-окуліст на підставі характерних скарг і певного офтальмологічного обстеження. Що стосується лікування, то це досить тривалий процес, який вимагає дотримання всіх рекомендацій фахівця. Основний метод лікування – дозований режим зорових навантажень, при необхідності корекція окулярами або контактними лінзами.

Консультація офтальмолога в Харкові

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» веде прийом грамотний офтальмолог, який допоможе Вам вирішити таку проблему, як астенопія. Для попередження і лікування патології фахівець після відповідної діагностики підбере варіант лікування який  підходить саме Вам, а також порекомендує необхідну загальнозміцнювальну терапію.

Що робити, якщо очі швидко втомлюються? рекомендації окуліста

 • виконуйте прості профілактичні вправи для відпочинку очних м’язів – при безперервній роботі за комп’ютером досить щогодини на 10-15 хвилин влаштовувати «перепочинок»;
 • необхідно стежити за якістю освітлення робочої зони, положенням екрана комп’ютера і т.д .;
 • не забувайте про промасування комірцевої зони – це забезпечить хороше кровопостачання очей і голови.

Крім того, за призначенням фахівця можливий прийом вітамінно-мінеральних комплексів для зору, які містять в своєму складі речовину лютеїн. Бережіть свій зір, при появі навіть незначних проблем – зверніться до фахівця для їх своєчасного усунення!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам