<
«Болезнь поцелуев» или инфекционный мононуклеозСтатті 

«Хвороба поцілунків» або інфекційний мононуклеоз

Цілуватися не тільки приємно, а й значною мірою корисно. Підтвердженням цьому служать різні дослідження. Так, під час поцілунку виділяється «гормон радості» – ендорфін, завдяки чому поліпшується настрій і вдається побороти депресію. Але не варто забувати і про те, що поцілунки таять в собі певну небезпеку для здоров’я. У чому вона полягає?

У можливості передачі за допомогою заражених частинок слини, вірусу інфекційного мононуклеозу, який часто називають «хвороба поцілунків». Це досить поширене захворювання, тому, сьогодні пропонуємо більш детально зупинитися на ньому.

 

Інфекційний мононуклеоз. Що це?

Інфекційний мононуклеоз є інфекційне захворювання, причиною розвитку якого є вірус Епштейна-Барра. Як правило, хворіють на нього підлітки і діти (окрім новонароджених і немовлят, які захищені антитілами, які надходять в організм з материнським молоком).

Як відбувається зараження?

Зараження в більшості випадків відбувається контактно-побутовим шляхом (через поцілунки, шляхом обміну склянками або харчовим посудом із зараженими особами). У деяких випадках передача вірусу може здійснюватися і через кашель або чхання.

Цікавим є той факт, що «спалах» даного захворювання припадає саме на осінній період. Осінь є так званим провокуючим фактором. Іншими словами зараження могло статися ще в літні місяці, а восени легка застуда активізує спавший до цього вірус мононуклеозу.

 

Симптоми інфекційного мононуклеозу

  • загальне нездужання, слабкість;
  • швидка стомлюваність;
  • підвищена температура тіла (до 38-39 ° С);
  • збільшення лімфовузлів (до 2-3 сантиметрів).

Крім того, дане захворювання, як правило, залишає свій слід на стані печінки і селезінки. Тому може з’явитися відчуття тяжкості в правому підребер’ї, потемніння сечі, збільшення розмірів селезінки.

 

Діагностика інфекційного мононуклеозу в Харкові

Найбільш простим методом підтвердження або спростування діагнозу є виконання загального аналізу крові на наявність так званих атипових мононуклеарів. Так, при захворюванні їх кількість перевищує 10%, досягаючи 30-40%.

Однак подібні результати можуть спостерігатися і при інших хворобах. З цієї причини фахівці рекомендують провести ПЛР-діагностику на вірус Епштейна-Барра. Виконати всі необхідні дослідження Ви можете в лабораторії лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ». Нагадуємо, що для Вашої зручності працюють різні пункти забору аналізів по місту. Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам