Что такое видеофиброгастроскопия? Для чего она проводится?Статті 

Що таке відеофіброгастроскопія? Для чого вона проводиться?

А чи знаєте Ви, що в даний час кожен другий житель нашої країни має ті чи інші проблеми з органами шлунково-кишкового тракту (ШКТ)? І в цьому немає нічого дивного. Адже неправильне харчування, перекушування всухом’ятку, стреси, незадовільна екологічна обстановка – все це в значній мірі впливає на стан нашого здоров’я. У підсумку нам не дають спокою такі симптоми як: болі, печіння в ділянці шлунка, відрижка, нудота … Що робити в подібній ситуації? Природно, звернутися до відповідного фахівця – гастроентеролога.

Варто відзначити, що більшість захворювань органів травлення характеризуються схожими симптомами. Тому для підбору відповідного адекватного лікування попередньо необхідно проведення якісної комплексної діагностики. Сьогодні пропонуємо Вам поговорити про найбільш сучасномий і інформативний метод діагностики – відеофіброгастроскопію (ВФГС). У даній статті ми зупинимося на всіх нюансах, які стосуються її проведення.

 

Відеофіброгастроскопія. Що собою являє дана процедура? Що дозволяє діагностувати?

Відеофіброгастроскопія – це сучасний метод обстеження 12-ти палої кишки, стравоходу і шлунка. Мабуть, кожен чув про таку процедуру, як фіброгастроскопія (ФГС). Саме вона є попередницею методу діагностики, про який ми говоримо сьогодні. У багатьох пацієнтів, які вже пройшли ФГС, подібна процедура асоціюється лише з негативними емоціями і спогадами, а їхні розповіді про неї злегка нагадують сюжети фільмів жахів. Але не варто впадати в паніку і навідріз відмовлятися від її проведення.

Звичайно ж, ми не переконуватиме Вас в тому, що ФГС відноситься до числа радісних і приємних процедур, але варто розуміти, що тільки за допомогою неї можна здійснити якісне обстеження органів шлунково-кишкового тракту, що дозволяє на ранніх стадіях діагностувати наявні патології. Крім того, в даний час неприємні відчуття для пацієнта мінімізовані, тому що для проведення ФГС і ВФГС використовується сучасний ультратонкий оптичний прилад.

 

Особливості відеофіброгастроскопіі. Чим вона хороша?

В ході проведення ВФГС вдається здобути першокласне якісне кольорове зображення на моніторі. Крім того, лікар без зусилль може зробити огляд найтонших структур слизової, а в разі необхідності здійснити структурне збільшення необхідної області. Важливо також відзначити можливість передачі цифрового зображення на флеш-карту або DVD-диск, виконання друку кольорового фото, які можуть надати лікарі.

Про що ще необхідно сказати? Про можливість одночасного виконання біопсії (забору невеликої ділянки тканини для дослідження). Для чого вона проводиться? В першу чергу для того, щоб виявити наявність / відсутність інфекцій, запального процесу і в подальшому призначити правильне і ефективне лікування.

Отже, пропонуємо підбити перші підсумки. ВФГС є абсолютно безпечним, швидким (виконується протягом 3-5 хвилин) і максимально інформативним методом діагностики органів шлунково-кишкового тракту, при цьому дискомфортні відчуття мінімізуються шляхом використання якісних і надійних анестетиків.

 

Показання для проведення відеофіброгастроскопіі. Коли необхідно її проведення?

  • хворобливі відчуття в області шлунка і в верхніх відділах живота;
  • нудота блювота;
  • присутність гіркоти у роті, печія;
  • різке зниження ваги і ін.

Важливо! Подібні симптоми знайомі Вам? Необхідна термінова консультація гастроентеролога. Пам’ятайте, що своєчасне виявлення проблеми – запорука швидкого одужання.

 

Підготовка до відеофіброгастроскопіі. Чи необхідна вона?

В даному випадку не потрібно особливої і тривалої підготовки. Існує лише один момент – обстеження здійснювати на голодний шлунок. Тому останній прийом їжі повинен бути за 12-16 годин до проведення діагностики.

Фиброгастроскопия і відеофіброгастроскопія на Салтівці

Дані процедури в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Академіка Павлова проводяться з використанням сучасного обладнання експертного класу. Як ми вже говорили, в ході проведення ФГС і ВФГС вдається отримати цифрове зображення високої якості, а результати обстеження можуть бути записані на зовнішні носії. І, природно, в нашій клініці Ви завжди можете розраховувати на чуйне, доброзичливе і уважне ставлення медичного персоналу. Запис за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56.

Вам будет также интересно

Leave a Comment