Что влияет на результаты анализов: мифы и реальностьСтатті 

Що впливає на результати аналізів: міфи і реальність

Коли ми звертаємося до лікаря, досить часто нам доводиться здавати різні аналізи. Однак нерідко ми стикаємося з різними міфами і чутками, що виникають між людьми, далеких від медицини. Деякі з них стосуються процесу здачі аналізів. Давайте розберемо міфи, що найбільш часто зустрічаються, щоб побачити, що насправді аналізи в медицині необхідні. Отже, що впливає на результати аналізів?

Чи можна поставити очевидний діагноз без аналізу

Что влияет на результаты анализов: мифы и реальность

Одна з основних помилок, з якими доводиться стикатися, – відсутність необхідності здачі аналізів, якщо захворювання явно виражене. Про це доводиться чути в основному від людей, що займаються самолікуванням. Це твердження не тільки помилково, а й небезпечно для здоров’я хворого. Без лабораторних результатів аналізів не можна поставити точний діагноз, прописати курс препаратів і призначити адекватне лікування. Адже організм кожної людини індивідуальний і має свої особливості. Навіть при однаковому захворюванні різним людям може знадобитися різне лікування. Існують визначені для лабораторної діагностики правила виконання аналізів, яким повинні неухильно дотримуватися, щоб уникнути найменших помилок. Згідно з цими правилами обов’язкові для виконання наступні пункти:

  • перед взяттям аналізу потрібно підготувати пацієнта;
  • забирати матеріал для аналізу (кров, сеча, кал і ін.) з дотриманням лабораторних умов і спеціального устаткування;
  • транспортувати і зберігати матеріал для аналізу в призначеному для цього лабораторному посуді;
  • необхідно безпомилково виконувати сам аналіз в лабораторних умовах;
  • розшифровувати отримані дані аналізу з професійною точністю, не допускаючи помилок.

Таким чином, твердження, що очевидний діагноз можна поставити без взяття аналізів, є міфом, причому досить небезпечним.

Чи часто відбуваються помилки з вини лаборантів

Что влияет на результаты анализов: мифы и реальностьЩе один міф, який хотілося б розвінчати, пов’язаний з тим, що при великому обсязі роботи лаборант може припуститися помилки, переплутати аналіз, що призведе до поганих наслідків для пацієнта. Дійсно, раніше такий ризик мінімально, але мав місце. Однак сьогодні всі сучасні лабораторії оснащені автоматикою, спеціально налагодженої для точної і безперебійної роботи в великих обсягах. Участь людини зведено до мінімуму і полягає в координуванні процесу забору аналізів і обробки даних. Зокрема, в нашій клініці подібних помилок не трапляється, тому своєю роботою ми розвінчуємо і цей міф.

Відповідальність пацієнта при підготовці до здачі аналізу

Что влияет на результаты анализов: мифы и реальность

Міф про те, що результат аналізу буде правильним тільки завдяки професіоналізму медиків і якісному лабораторному обладнанні, теж потрібно зруйнувати. Безумовно, професійна робота лабораторії гарантує точність розшифровки аналізу. Але щоб уникнути мінімальних неточностей, перед здачею аналізів пацієнт повинен беззаперечно виконати рекомендації лікаря. Потрібно розуміти, що це робиться тільки в інтересах самого пацієнта.

В першу чергу, аналіз зазвичай береться натщесерце. Припустимо, аналіз на рівень глюкози в організмі, взятий без дотримання необхідного періоду голодування, загрожує завищеними результатом, що призводить до помилкового діагнозу про наявність цукрового діабету. Також відповідально потрібно підходити і до підготовчого періоду при аналізі на холестерин. Тому перекладати всю відповідальність тільки на фахівців і порушувати припис лікаря не варто.

Таким чином, ми зруйнували ряд міфів, пов’язаних з аналізами, і з’ясували, що без лабораторних досліджень неможливо поставити точний діагноз. В сучасній автоматизованій  лабораторії неможливі помилки, вчинені через недбалість людей. І сам пацієнт також не менше відповідальний за результат аналізу, ніж лікар, який досліджує лабораторні показники.

Всі види аналізів в Харкові

У лабораторії лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» Ви можете здати різні види досліджень в комфортній обстановці і за доступною ціною. Ми гарантуємо Вам точні результати всіх аналізів. Нагадуємо Вам, що для Вашої зручності працюють пункти зборів аналізів по місту. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment