Диагностика сахарного диабетаСтатті 

Діагностика цукрового діабету

Цукровий діабет (ЦД) – захворювання, яке займає 3 місце за поширеністю в Україні. Згідно з офіційними даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я в нашій країні на обліку по захворюванню на цукровий діабет перебуває 1,3 мільйона чоловік. На жаль, захворюваність на цукровий діабет зростає з року в рік. Тому сьогодні хотіли б звернути Вашу увагу на основні моменти, пов’язані з даною проблемою. Отже, діагностика цукрового діабету.

Розвиток цукрового діабету. Фактор ризику

 • нераціональне харчування: надмірне вживання солодощів, випічки і недостатнє вживання рослинної їжі (злаки, фрукти, овочі);
 • надмірна вага тіла, ожиріння;
 • спадковий фактор (наявність СД у 1-2 близьких родичів);
 • високий артеріальний тиск (АТ).

Типи цукрового діабету. Основні прояви

Поставити точний діагноз можна тільки на підставі проведених лабораторних досліджень. Основною лабораторною ознакою ЦД є високий рівень цукру в крові (гіперглікемія), а також відсутність інсуліну в обміні речовин в організмі.

Що стосується симптомів, то основним є поліурія (велика кількість сечі, в обсязі > 3 л/день). Звідси випливає друга ознака захворювання-сильна спрага, голод. Також можуть бути присутніми такі симптоми:

 • довго загоюються ураження шкіри, свербіж шкірних покривів;
 • сверблячка в області статевих органів;
 • підвищена стомлюваність і загальна слабкість;
 • різке погіршення зору;
 • оніміння / поколювання нижніх / верхніх кінцівок.

Виділяють наступні типи діабету цукрового:

 • діабет 1 – го типу (інсулінозалежний) – в даному випадку симптоми дають про себе знати досить швидко. Спостерігається втрата ваги, також існує ймовірність розвитку кетоацидозу (порушення вуглеводного обміну);
 • діабет 2-го типу – інсулінонезалежний) – симптоми проявляються поступово, в деяких випадках захворювання доповнюється інфекційними ускладненнями (шкірні захворювання, інфекції сечовивідних шляхів, статеві інфекції).

Діагностика цукрового діабету (Харків)

На першому етапі (при підозрі на ЦД) діагностика полягає в проведенні аналізу крові і сечі на наявність цукру. Якщо отримано позитивний результат, вам може бути призначений додатковий аналіз на HbA1C (глікірованний гемоглобін). Даний біохімічний показник крові відображає середній вміст цукру в крові за досить тривалий час (до 3-х місяців).

Також в деяких випадках призначають проведення глюкозотолерантного тесту або навантаження глюкозою. Як правило, подібний аналіз проводять вагітним жінкам. Для проведення даного тесту пацієнту необхідно випити натщесерце розчин глюкози (75 г на 200 мл води). Для проведення діагностики спочатку рівень цукру вимірюється на голодний шлунок, а потім через 2 години після прийому розчину на основі глюкози.

Лабораторні аналізи – це те, без чого неможливо діагностувати захворювання, а, значить, підібрати адекватне лікування.

Де здати аналізи на цукровий діабет в Харкові?

Зробити аналізи на цукровий діабет ви можете в одному з 14-ти пунктів забору аналізів лабораторії «ЦМЕІ» по місту. Крім того, ми готові запропонувати вам 2 варіанти пакетних пропозицій:

 • Пакет № 2.1.1. Профілактика цукрового діабету (інсулін, глікозильований гемоглобін, вміст глюкози в сироватці крові). Ціна 325,00 грн**.
 • Пакет № 2.1.2. Інсулінорезистентність (вміст глюкози в сироватці крові, інсулін (ЕХЛ), Індекс HOMA). Ціна 200 грн**.

** ціна актуальна на грудень 2020 року.

Пам’ятайте, позитивний аналіз на цукор – не привід для паніки, а важливий сигнал для того, щоб зайнятися своїм здоров’ям. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment