<
Глистные инвазии – Скрытая угроза летней порыСтатті 

Глистові інвазії – Прихована загроза літньої пори

Літо – час активного відпочинку, сезон дач, відпусток і подорожей. На жаль, це також час, коли можна з легкістю заразитися гельмінтами, тобто підхопити глистових-паразитарних інвазій. Найчастіше від них страждають діти, а й дорослі не застраховані від паразитів. Небезпека глистової інвазії часто недооцінюють, хоча шкоди завдають два фактори: паразити можуть, як руйнувати органи, так і призводити до інтоксикації продуктами життєдіяльності.

Як можна заразитися глистами?

Влітку паразити знаходять нових господарів особливо невимушено: помідор з грядки, погано прожарений шашлик, пиріжок з лотка немитими руками, некип’ячена вода в туристичній поїздці, мухи посиділи на ягодах, дитина погладила милого котика чи собачку, міцно обняв іншого карапуза, який і сам не знає , хто живе у нього всередині … і, ось вони, неждані гості – річна розслабленість і безтурботність в дотриманні гігієнічних правил призводить до серйозних проблем. Найпоширеніші види паразитів: гострики (викликають ентеробіоз), аскариди (аскаридоз). Також небезпеку становлять і деякі інші.

Симптоми захворювання. Що повинно насторожити?

Потрібно знати ознаки глистової інвазії у дорослих і дітей, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою. Найпоширеніший симптом зараження гельмінтами – порушення роботи шлунково-кишкового тракту: запор, діарея, метеоризм, болі в животі, відрижка, нудота, зниження апетиту. Ентеробіоз і аскаридоз супроводжується роздратуванням і свербінням в області заднього проходу. Часто у дітей порушується нічний сон (безсоння, скрип зубами); з’являється дратівливість і примхливість, виникають алергічні реакції, кропив’янка. При аскаридозі також турбує кашель, задишка, порушення дихання.

Глистові інвазії. Діагностика в Харкові

При підозрі потрібно обов’язково провести аналіз на глистяну інвазію в сучасній клінічній лабораторії. Які ж методи діагностики допоможуть прояснити ситуацію? Аналізи на гельмінтоз орієнтовані на виявлення цілих паразитів, їх частин та яєць, включають в себе дослідження калу, жовчі, мокротиння, крові. Найбільш простий спосіб виявлення глистів – лабораторний аналіз калу, для отримання достовірного результату рекомендується здавати його з інтервалом в декілька днів. У діагностику ентеробіозу входить зішкріб зі слизової заднього проходу. Аналіз крові може встановити антитіла до деяких видів гельмінтів.

Лікування глистів у дітей та дорослих

Самостійне лікування глистової інвазії загрожує ускладненнями, лікувати гельмінтоз в домашніх умовах можна тільки після того, як фахівець, за результатами аналізів, призначить необхідні ліки. Універсальні протиглистні препарати ще не винайдено, тому різні гельмінтози по-різному лікуються. Лікування аскаридозу і ентеробіозу у дітей і дорослих має проводитися протипаразитарними препаратами, які може призначати тільки лікар (паразитолог-інфекціоніст, гастроентеролог), народні методи лікування «від глистів», малоефективні і можуть нашкодити.

Профілактика глистових інвазій

“Чистота запорука здоровя”. Для профілактики гельмінтозів це правило максимально актуально. Ретельно з милом мийте руки, повернувшись з вулиці, після відвідування туалету і перед їжею. У дітей коротко стрижіть нігті. Овочі та фрукти обов’язково промивайте під проточною водою. Регулярно протипаразитарну обробку чотириногих улюбленців (кішок і собак). Захищайте продукти харчування від мух. М’ясо і рибу піддавайте термічній обробці. Пийте тільки чисту воду. І будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам