<
Хронические гастриты-причины, диагностика и лечение ЦМЭИСтатті 

Хронічні гастрити: причини, діагностика та лікування

Хронічний гастрит (ХГ) – хронічний запально-дистрофічний процес в слизовій оболонці шлунка, що супроводжується порушенням процесів клітинної регенерації і прогресуючою атрофією залозистого епітелію. Актуальність проблеми хронічного гастриту визначається його широкою поширеністю, яка в різних країнах і в різних вікових групах коливається від 20-30% до 60-90% всієї дорослої популяції.

Хоча в більшості випадків хронічний гастрит протікає безсимптомно, він є прогресуючим захворюванням, а його результатом, як правило, є атрофія слизової оболонки шлунка, яка розглядається як передраковий стан, що сприяє розвитку передракових змін (кишкова метаплазія, дисплазія) і раку шлунка.

Причини і симптоми хронічного гастриту

Основною причиною виникнення і розвитку хронічного гастриту є грамнегативний мікроорганізм-інфекція Helicobacter pylori (HP), виділений в 1982 році австралійськими дослідниками б.Маршаллом і Р. Уорреном. За це видатне відкриття вони були удостоєні Нобелівської премії з медицини в 2005 році.

Крім гастритів, викликаних інфікуванням H. Pylori, виділяють також хімічний, радіаційний, лімфоцитарний, еозинофільний гастрити, в основі яких різні етіологічні фактори. Захворювання проявляється болями в надчеревній ділянці після їжі або натщесерце, нудотою, відрижкою, погіршенням апетиту. У більшості випадків, захворювання може протікати безсимптомно.

Діагностика хронічного гастриту в Харкові

Для діагностики хронічного гастриту використовуються лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі, калу), інструментальні та інші методи діагностики (езофагогастродуоденоскопія з біопсією, індикація H. Pylori).

При наявності показань проводиться рентгенологічне дослідження шлунка і 12-палої кишки, УЗД органів черевної порожнини, РН-метрія шлунка, консультації фахівців – терапевта, а при необхідності – хірурга.

Лікування хронічного гастриту в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

В основі лікування хронічного гастриту асоційованого з HP, лежить ерадикація (уничножение) інфекції за допомогою антибіотиків, призначаються противиразкові препарати різного механізму дії (ІПП, вісмуту субцитрат і ін.), спазмолітики, вітаміни, седативна терапія.

Лікування хворих на хронічний гастрит проводить гастроентеролог в амбулаторному порядку. Доцільно проводити профілактичне лікування у весняний та осінній періоди протягом 1-2-х місяців. Хворим з деякими типами хронічних гастритів необхідно спостерігатися і періодично проходити лікування у гастроентеролога.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам