Инфаркт миокарда. Признаки. Первая Помощь.Статті 

Інфаркт міокарда. Ознаки. Перша допомога.

Можна з упевненістю сказати, що про інфаркт міокарда і його небезпеки для здоров’я і життя знають всі. Він зустрічається все частіше, є однією з найпоширеніших причин смерті, але далеко не всі розуміють, що саме являє собою це захворювання.

Міокард – це серцевий м’яз. При гострій формі ішемічної хвороби серця порушується надходження крові до однієї з його областей. Ділянка клітин, позбавлений харчування, відмирає. Людина відчуває сильний біль і потребує термінової госпіталізації.

Щоб врятувати життя людини, важливо вміти розпізнавати ознаки інфаркту міокарда і правильно надавати першу допомогу. Розберемося в цих питаннях, адже знати, як себе вести в таких випадках буде корисно кожному.

Симптоми інфаркту

Відмітною ознакою захворювання є різкий і дуже інтенсивний больовий синдром в області грудної клітини, за грудиною. Біль може бути пекучої, розпирає, давить.

Можливі больові відчуття (віддача) в ключицю, плече, спину, межлопаточную зону, шию, щелепу. Напад болю, то посилюючись, то слабшаючи, може тривати від 15 хвилин до декількох годин.

З’являється слабкість, задишка, страх. Можливі неприємні відчуття і біль в животі, нудота, запаморочення, втрата свідомості. Біль не проходить в стані спокою і після прийому нітрогліцерину.

Перша допомога

Якщо ви помітили ознаки інфаркту, головний з яких – дискомфорт і біль у грудях, потрібно діяти швидко. Не дозволяйте собі панікувати, не втрачайте часу на сумніви і роздуми, а постарайтеся відразу викликати швидку допомогу.

До приїзду швидкої можна полегшити стан потерпілого. Робити це потрібно дуже обережно, застосовувати народні засоби неприпустимо. Важливо забезпечити людині вільний доступ повітря. Для цього слід допомогти прийняти йому зручне положення і звільнити верхню частину тіла від здавлює одягу. Можна дати ліки, здатні полегшити напад:

 • Нітрогліцерин – 1 таблетка, при сильному нападі – 2;
 • Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) – 1 таблетка.

Навіть якщо настало полегшення, госпіталізація необхідна. Тільки перші кілька годин є можливість розчинити тромб і відновити кровотік за допомогою спеціальних препаратів.

Фактори ризику розвитку інфаркту

Найчастіше інфаркт розвивається через атеросклерозу артерій. Як це відбувається? Неправильне харчування і малорухливий спосіб життя призводять до утворення атеросклеротичних бляшок на стінках кровоносних судин. Бляшки звужують просвіти судин, кровообіг порушується, серцю потрібно все більше зусиль, щоб постачати кров’ю всі органи. Розрив атеросклеротичної бляшки призводить до тромбозу (закупорці) однієї з артерій. Ділянка серцевого м’яза, позбавлений харчування, відмирає. Це і є інфаркт. Крім того можна виділити такі фактори ризику:

 • куріння;
 • зайва вага;
 • гіподинамія;
 • цукровий діабет;
 • гіпертонія;
 • високий рівень холестерину в крові;
 • фізичне і нервове напруження;
 • спадкова схильність до захворювань серцево-судинної системи.

Як попередити інфаркт

Дуже важливою умовою є корекція способу життя. Приділіть увагу наступним моментам:

 • Збалансоване харчування. Вживайте більше свіжих фруктів, овочів і морепродуктів. Скоротіть споживання тваринних жирів.
 • Обмеження вживання алкоголю.
 • Відмова від куріння. Ця звичка – одна з найнебезпечніших для серцевого м’яза.
 • Активний рух. Регулярні тривалі прогулянки на свіжому повітрі і посильні фізичні навантаження – запорука здорового способу життя і повноцінної роботи серця.
 • Режим дня. Плануйте час так, щоб забезпечити повноцінний сон, чергувати навантаження і відпочинок. По можливості намагайтеся уникати стресових ситуацій.
 • Регулярні обстеження. Консультація кардіолога, контроль артеріального тиску, рівня холестерину і рівня цукру в крові дозволять попередити розвиток атеросклерозу та ішемічної хвороби серця. Якщо ви вже перенесли інфаркт, особливо важливо не пропускати планові прийоми і вчасно здавати всі аналізи, які призначить лікар.

Консультація кардіолога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ прийом ведуть досвідчені лікарі кардіологи. Ви зможете пройти комплексне обстеження, яке включає в себе консультацію кардіолога, лабораторну діагностику, проведення ЕКГ і УЗД серця.

Наші фахівці поставлять правильний діагноз і призначать адекватне лікування. Не відкладайте візит до кардіолога, подбайте про своє серце сьогодні!

Вам будет также интересно

Leave a Comment