<
Измерение внутричерепного давления-когда выполняется и для чего ЦМЭИСтатті 

Вимірювання внутрішньочерепного тиску: коли виконується і для чого?

Сьогодні таке поняття, як внутрішньочерепний тиск у багатьох знаходиться на слуху. Однак не всі розуміють, про що саме йде мова. У зв’язку з цим пропонуємо вам розібратися з усім, що пов’язано з даними станом. Важливо відзначити, що воно є у всіх, але при цьому не є патологічною особливістю організму або симптомом якогось серйозного захворювання. Це всього лише природний тиск рідини, яка циркулює в порожнинах головного мозку і спинномозковому каналі. Сьогодні також поговоримо про те, для чого і в яких ситуація потрібно вимірювати внутрішньочерепний тиск, а також до якого фахівця слід звернутися.

Внутрішньочерепний тиск (ВЧД) – що це?

ВЧД являє собою скупчення або недолік спинномозкової рідини в певній частині черепної коробки, і причиною цього служить порушення її циркуляції. Така рідина має назву ліквор і вона необхідна для захисту сірої речовини від перевантажень і механічних пошкоджень. Важливо відзначити, що вона завжди знаходиться під певним тиском. Крім того, постійно відбувається і її циркуляція з однієї ділянки в інший.

Однак в деяких випадках відбуваються збої, в результаті яких спостерігається скупчення рідини в одному місці, що призводить до підвищеного внутрішньочерепного тиску (гіпертензія). У тому випадку, якщо спостерігається зниження ліквору, то мова йде про зниженому внутрішньочерепному тиску.

Симптоми відхилення внутрішньочерепного тиску від норми або що повинно вас насторожити?

 • головний біль, яка посилюється в ранковий час;
 • набряклість обличчя і повік;
 • роздвоєння зору;
 • нудота, блювота;
 • наявність синюшних кіл під очима;
 • поворот голови, чхання і кашель є болючими;
 • зниження слуху, шум у вухах;
 • різке настання пітливості;
 • млявість, дратівливість і слабкість;
 • швидка стомлюваність і т. д.

Вимірювання ВЧД в Харкові

В першу чергу при виявленні вищеописаних симптомів необхідно звернутися за консультацією невропатолога. Для того щоб визначити відхилено чи Значення ВЧД від норми може бути призначено проведення УЗД головного мозку або ехоенцефалографії.

Однак назвати точну цифру ВЧД при такій діагностиці неможливо. З’ясувати це можна тільки лише при проведенні спинномозкової пункції. В ході процедури здійснюється забір невеликого зразка спинномозкової рідини для її подальшого лабораторного аналізу.

Крім того, запідозрити таку проблему може і офтальмолог. Так, при набряклості виходу очного нерва можна говорити і про підвищений внутрішньочерепному тиску, тому окуліст відправить Вас на консультацію до невропатолога.

Причини внутрішньочерепного тиску

Звертаємо Вашу увагу на те, що дана проблема в достатній мірі поширена серед дітей. Так, фахівці відзначають, що причиною підвищення ВЧД можуть стати стреси і розумові перенапруги. Крім того, також подібний стан спостерігається і в підлітковому віці при перебудові організму.

Однак існують і більш серйозні причини підвищення ВЧД, в результаті чого спинномозкова рідина може виділятися в надмірній кількості або погано всмоктується або можливе порушення її циркуляції:

 • черепно-мозкова травма (при цьому давність її не має значення);
 • менінгіт або енцефаліт (наявність інфекції, яка зачіпає головний мозок або мозкові оболонки);
 • наявність пухлини;
 • вроджені порушення (наприклад, вроджена гідроцефалія або водянка головного мозку) та ін.

Таким чином, ми бачимо, що причини відхилень ВЧД є досить серйозними. Тому просто зниження тиску не є виходом. Необхідно “боротися” саме з причинами, тільки тоді можна говорити про сприятливий результат.

Лікування внутрішньочерепного тиску в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

У нашому медичному центрі лікування призначається виходячи з обставин, при яких виникло підвищення внутрішньочерепний тиск. Лікування в першу чергу орієнтоване на головне захворювання, враховуючи індивідуальний стан пацієнта. Так, подібний стан виникло через стресу, як правило, призначаються певні препарати для зниження ВЧД і поліпшення стану пацієнта.

У тому випадку, якщо причиною гіпертензії стала гідроцефалія, то необхідно здійснити хірургічне втручання, в ході якого зайва спинномозкова рідина буде виведена з черепа.  Оперативне втручання також проводять при виявленні пухлини і аневризми. У тому випадку, якщо підвищення ВЧД спровоковано нейроінфекцією, то пацієнту, як правило, призначаються спеціальні медикаментозні препарати.

Важливо! Поставити діагноз гіпертензія може тільки фахівець після вимірювання ВЧД. В черговий раз підкреслюємо, що лікування буде підібрано невропатологом виходячи з причини, що спричинила за собою подібний стан.

Подбайте про своє здоров’я і при наявності характерних скарг зверніться до фахівця. Не намагайтеся вирішити дану проблему самостійно, приймаючи неефективні лікарські засоби для усунення дискомфортних відчуттів.  Адже в даній ситуації при реальному наявності недуги ви втратите час, хвороба буде прогресувати, а ваш стан погіршуватися.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам