Какие суставы чаще поражает артрит?Статті 

Які суглоби частіше вражає артрит?

Ревматоїдний артрит – захворювання, яке досить складно розпізнати на ранніх стадіях. На ранніх етапах хвороба зовсім ніяк не проявляється – ви досить добре себе відчуваєте, у Вас немає скарг, тобто ви ведете звичайний спосіб життя. Але! При цьому в організмі вже з’явилися антитіла, що ушкоджують тканини.  У той момент, коли подібних антитіл накопичується достатня кількість, вони надають шкідливу дію на компоненти суглобів. В результаті розвивається запалення, з’являється дискомфорт, далі (без прийняття відповідних заходів) суглоби деформуються, руйнуються, болі значно посилюються…

Чому розвивається ревматоїдний артрит?

Що саме провокує появу в організмі антитіл і власне розвиток артриту все ще до кінця не встановлено, виділяють лише 2 теорії:

 • генетична схильність (сімейний характер захворювання);
 • інфекційні агенти-інфекційні захворювання, переохолодження, сильний стрес, травми.

Які суглоби вражає ревматоїдний артрит?

 • Дрібні суглоби кистей рук / стоп: суглоби першої фаланги від долоні 2 і 3 пальці; суглоби 2 фаланги; суглоби великого пальця на стопі; зап’ясті.
 • Ліктьові суглоби;
 • Колінні суглоби.

Суглоби – винятки, що уражаються в рідкісних випадках:

 • суглоби першої фаланги від нігтьової пластини;
 • суглоби грудного і поперекового відділу хребта;
 • суглоби першої фаланги від долоні 1 пальця.

Як проявляється артрит? Основні симптоми захворювання

 • суглоби припухають;
 • ранкова скутість в уражених суглобах;
 • біль в суглобах, яка посилюється при будь-яких рухах;
 • обмежується обсяг рухів через біль / набряк;
 • підвищується температура;

Важливо відзначити, що колір шкірних покривів над ураженими ділянками залишається без зміни. Це важлива клінічна особливість конкретно даного захворювання.

У деяких випадках артрит супроводжується такими загальними симптомами, як: слабкість, зниження апетиту, болі в м’язах, лихоманка. При серйозному розвитку захворювання з’являються так звані позасуглобові зміни, тобто захворювання «зачіпає» вже інші органи і системи: лімфатичні вузли, серце, легені, нирки, шкірні покриви, шлунково-кишкового тракту, нервова система, очі та ін.

Тільки досвідчений ревматолог здатний виявити ревматоїдний артрит, уповільнити процес розвитку захворювання і запобігти деформації, які призводять до інвалідності.

Діагностика ревматоїдного артриту (Харків)

Для постановки діагнозу необхідна додаткова діагностика, яка включає в себе інструментальні (УЗД/рентгенографія/МРТ суглобів) і лабораторні методи дослідження (клінічний аналіз крові і ШОЕ, титр С-реактивного білка, ревматоїдного фактора, антитіл до циклічного цитрулінового пептиду і ін.).

Своєчасно поставлений діагноз – це шанс уповільнити процес розвитку захворювання, а, значить, не допустити інвалідизуючих деформацій ОДА.

Ревматолог в Харкові. Де знайти хорошого фахівця?

У медичному центрі ЦМЕІ (Харків, Салтівка) ви можете отримати консультацію досвідченого лікаря-ревматолога вищої категорії Колпакової Євгенії Федорівни. Ви можете бути впевнені в уважному ставленні до своєї проблеми, грамотної консультації, вірною постановці діагнозу, а також призначення правильного, а головне –доцільного лікування. Що стосується наших цін, вони обгрунтовані і демократичні. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment