Кинезио тейпы: кому показано кинезио тейпированиеСтатті 

Кінезіо тейпи: кому показано кінезіо тейпування

Чи доводилося Вам зустрічати людей з незвичайними стрічками різних кольорів на тілі? Якщо так, то цілком природно, що у Вас виникло питання: «Що це за стрічки, і яке їхнє призначення»? У цій статті разом з лікарем-невропатологом медцентру «ЦМЕІ» Тупчій Світланою Сергіївною пропонуємо Вам більш детально зупинитися на даних чудо-стрічках і визначити основні показання для їх використання. Отже, що таке кінеза тейпування?

Кінезіо тейпи. Що це? Як вони працюють?

Кинезио тейпы: кому показано кинезио тейпирование

Kinesio Taping – лікувально-реабілітаційна методика, яка передбачає накладення тейпов по лініях мускулатури для зниження больового симптому і запалення, підтримки м’язів і зв’язок. Крім того, дана процедура надає розслабляючу дію на «втомлені» м’язи. Сам по собі тейп є спеціальною еластичною стрічкою з 100% бавовни. Вони мають гіпоалергенну клейову основу, яка активізується при контакті з тілом.

Матеріал, з якого виготовлені тейпи, є повітропроникним і вологопроникним (з тейпом можна плавати). Крім того, передбачається їх використання протягом тривалого часу (від 24 годин і довше).

Тепер кілька слів про принцип роботи даних кінезіо тейпів. Під час накладення аплікації впливу піддається шкіра, підшкірна клітковина, м’язи і зв’язки. Так, при русі шкіра людини піднімається над м’язами і зв’язками, завдяки чому утворюється додаткове  простір всередині тканей, що полегшує лімфодренаж.

Коли використовується кінезіо тейпування?

 • Кинезио тейпы: кому показано кинезио тейпированиеболі в м’язах і суглобах;
 • пошкодження і розтягнення м’язів;
 • удари, вивихи;
 • порушення постави, сколіоз;
 • післяопераційне відновлення – дозволяє попередити формування грубого рубця;
 • зняття тонусу: людям з малорухливим способом життя (офісні співробітники), тим, хто знаходиться в статичній напрузі (викладачі, спортивні тренери), відчуває підвищені фізичні навантаження.
  У деяких випадках використання тейпів рекомендовано і в гінекології: для зняття менструальних болів і в період вагітності – для зняття навантаження з м’язів і суглобів, зменшення набряків. Однак перед їх застосуванням обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем, який оцінить доцільність даної методики.

Які результати дозволяють отримати кінезіо тейпи?

 • зниження больового ефекту;
 • адекватна робота м’язів;
 • надання м’язам додаткового тонусу;
 • поліпшення мікроциркуляції крові;
 • стимуляція струму лімфи;
 • зменшення прояви набряків;
 • «Розсмоктування» гематом.

Необхідно розуміти, що тейпи в першу чергу призначені  для усунення симптомів,   для  зняття болю, збільшення амплітуди руху та ін. Тому, як правило, даний метод застосовується в поєднанні з іншими методиками (фізіотерапія, лікувальна фізкультура), спрямованими на безпосереднє лікування наявних проблем .

 

Кінезіотейпування в Харкові. Де проводиться?

У МЦ «ЦМЕІ» на Салтівці прийом веде грамотний лікар-невропатолог Тупчій Світлана Сергіївна, яка володіє, як теоретичними знаннями методик і принципів тейпінга, так і практичним досвідом. Природно, даний метод не є панацеєю, але в деяких випадках в значній мірі полегшує і прискорює процес реабілітації. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment