Клещи все еще атакуют!Статті 

Кліщі все ще атакують!

Всі ми знаємо, що з настанням теплих весняних днів всім любителям пікніків і лісових прогулянок варто побоюватися кліщів. І з приходом осені ми вже перестаємо турбуватися, вважаючи, що пік активності цих маленьких кровососів пройшов. Але як би не так! Кількість пацієнтів з укусами кліщів у вересні зовсім не зменшується. Давайте розберемося, коли кліщі атакують, і яку небезпеку насправді вони представляють.

Кліщі – знайомимося ближче

  1. Сезон активності кліщів починається з березня і закінчується в жовтні. А це означає, що всю теплу пору року, перебуваючи на природі, ми схильні до ризику «познайомитися» з кліщами.
  2. Існує загальна оману, що кліщі стрибають на нас з дерев. Насправді кліщі мешкають на стеблях трави, листя чагарників і чекають проходячих повз, щоб встигнути причепитися передніми лапками.
  3. Пересуваючись по тілу людини, кліщі вишукують місця з найбільш тонкою ніжною шкірою – шия, області паху і під пахвами, під колінними чашечками, дітей вони «люблять» кусати абсолютно в будь-якому місці.
  4. Укус кліща можна не відчути, оскільки слина комахи має знеболюючий ефект. Тому необхідно ретельно оглядати себе, щоб не пропустити паразита.

Розповсюджувачі хвороби

Кліщі є переносниками цілого ряду захворювань, збудниками яких можуть бути віруси, бактерії, найпростіші організми. В Україні найбільш поширеними кліщовими інфекціями є: хвороба Лайма або бореліоз, кліщовий енцефаліт.

Це два серйозних захворювання, які на початкових стадіях супроводжуються симптомами грипу, але вимагають невідкладної терапії. Несвоєчасне або неправильне лікування цих патологій роблять їх важковиліковними і можуть призвести до тяжких неврологічних ускладнень, втрати працездатності, інвалідності і навіть летального результату.

Діагностика захворювань

Зрозуміти заразилися Ви чи ні, відразу не вийде. Захворювання мають свій інкубаційний період (час від зараження до прояву яскравих симптомів). У кліщового енцефаліту такий період становить близько 14днів, у борелліозу – від 2 до 30 днів, а в деяких випадках симптоми і зовсім відсутні. Тому важливо після укусу кліща уважно стежити за своїм самопочуттям, а краще не відкладаючи звернутися за консультацією до лікаря-інфекціоніста.

Щоб якомога швидше зрозуміти чи був кліщ переносником хвороби, можна досліджувати саму комаху, віддавши його в лабораторію. При цьому головне, не вбити тварину, витягнути його цілком, і помістити живого кліща в закритий повітряний простір (колбу, баночку) .Але, як правило, ми намагаємося швидше позбутися від кривдника будь-яким способом. Що робити в цьому випадку?

Потрібно здати кров! У лабораторії медичного центру ЦМЕІ проводяться обстеження, що визначають наявність антитіл в крові людини до вірусу кліщового енцефаліту, і борреліоза. Сучасні методики ІФА і ПЛР дозволяють найбільш точно виявити захворювання в найкоротші терміни і приступити до лікування.

Варто уточнити, що дані аналізи доцільно здавати тільки через кілька днів, а іноді і тижнів після укусу, так через наявність інкубаційного періоду антитіла до даних захворювань також з’являться не сразу. Про те, що Вас вкусив заражений кліщ, але ви це відразу не помітили, згодом можуть вказувати такі симптоми: висип, лихоманка, болі в м’язах і в суглобах, втома.

Здати аналізи в Харкові

Зробити аналіз кліща або самому обстежитися на кліщові інфекції можна в будь-якому з пунктів забору аналізів лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ. У нашій поліклініці за адресою: вул. Академіка Павлова, 162 Г, Ви також зможете отримати консультацію кваліфікованого лікаря-інфекціоніста.

Будьте уважні! З метою попередження укусів кліщів при прогулянках на свіжому повітрі з великою кількістю густої трави, зелених насаджень, чагарників користуйтеся репелентами, одягайте щільний одяг, здатний повністю закрити ваше тіло. І будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment