Статті 

Клінічні аналізи. Коли призначаються?

Лабораторні дослідження в комплексі з іншими методами діагностики дозволяють найбільш точно оцінити стан здоров’я, уточнити діагноз, спостерігати за ходом перебігу захворювання і контролювати ефективність обраного методу терапії. Але! Незважаючи на весь обсяг аналізів, найпоширенішими є загальний або клінічний аналіз крові і сечі. Що ж в них особливого?

Клінічні аналізи. Навіщо і коли здавати аналізи?

Загальноклінічні аналізи, як не можна краще можуть охарактеризувати стан всього організму людини в цілому. За певними показниками можна сказати про можливу наявність патології. Клінічний аналіз крові і сечі призначають в наступних випадках:

  • всім хворим і первинно звернулися пацієнтам незалежно від передбачуваного діагнозу (при наявності ознак з
  • захворювання запального або інфекційного характеру, при підвищеній температурі тіла та ін.);
  • на етапі планування вагітності, вагітним при постановці на облік і періодично протягом усього терміну;
  • при госпіталізації;
  • перед і після хірургічного втручання;
  • для отримання довідки в басейн;
  • у числі обов’язкових аналізів для дітей перед школою, для дитячого садка, перед відправкою в дитячі оздоровчі табори;
  • в рамках медкомісії при влаштуванні на роботу;

Крім того, загальноклінічні аналізи рекомендовані всім без винятку в профілактичних цілях 1 раз на рік для своєчасного виявлення патологій.

Клінічний аналіз крові. Що розповість?

Кров може розповісти багато чого. Загальний аналіз являє собою набір тестів, які дозволяють оцінити кількість різних клітин крові, їх зовнішні характеристики (розміри, форму та ін.), а також показники визначають співвідношення їх між собою. Клінічний аналіз крові може включати в себе від 8 до 30 пунктів: кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів), рівень гемоглобіну та ін.

Для кожного критерію існують певні норми, які залежать від статі, віку. Розшифровка клінічного аналізу є першим етапом в діагностиці захворювань. Відхилення від норми навіть одного з показників вже може свідчити про порушення діяльності організму. Так збільшення лейкоцитів, говорить про можливе запальному процесі, а зниження рівня гемоглобіну може свідчити про нестачу заліза.

Необхідно розуміти, що за результатами одного лише загального аналізу крові не можна поставити однозначний діагноз. Тому для якісної діагностики та призначення лікування потрібна поведінка додаткових, більш специфічних аналізів і обстежень.

Клінічний аналіз сечі. Про що говорить?

Аналіз сечі характеризує роботу сечовидільної системи, дозволяє діагностувати відхилення в роботі нирок, наявність сечокам’яної хвороби та ін. в ході дослідження оцінюються наступні показники сечі: колір, прозорість, pH, відносна щільність, еритроцити, лейкоцити, клітини епітелію, вміст білка і глюкози, наявність мікроорганізмів, кристали, слиз.

Визначені показники загального аналізу сечі також мають свої норми. Будь-які відхилення в більшу або меншу сторону свідчать про наявність захворювання або інфекційно-запального процесу. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені: аналіз сечі по Нечипоренко, аналіз сечі по Зимницькому, УЗД нирок і сечового міхура, і ін.

Клінічні аналізи в Харкові. Де здати?

Клінічні аналізи є найпростішим, але інформативним способом діагностики загального стану всіх органів і систем людини. Це швидкий метод, щоб своєчасно розпізнати і попередити розвиток захворювань. Здати загальний аналіз крові і сечі за доступними цінами ви можете в будь-якому з пунктів забору лабораторії «ЦМЕІ». Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment