Клинический анализ крови и мочи. Как проводится? Что показывает?Статті 

Клінічний аналіз крові та сечі. Як проводиться? Що показує?

В даний час лікарі для проведення діагностики мають у своєму розпорядженні величезною кількістю лабораторних досліджень. Завдяки їм вдається найбільш точно оцінити стан здоров’я, уточнити діагноз, спостерігати за ходом перебігу захворювання і контролювати ефективність обраного варіанту терапії. Однак, незважаючи на весь обсяг лабораторних аналізів, найпоширенішими є загальний або клінічний аналіз крові і сечі. Що вони показують? І коли призначаються такі аналізи?

Навіщо і коли здавати аналізи?

Загальноклінічні аналізи, як не можна краще можуть охарактеризувати стан всього організму людини. За певними показниками можна судити про можливу наявність патології. У багатьох клініках вони включені в список обов’язкових.

Клінічний аналіз сечі і крові призначають в наступних випадках:

  • всім хворим і первинно звернулися пацієнтам незалежно від передбачуваного діагнозу (при наявності ознак захворювання запального або інфекційного характеру, при підвищеній температурі тіла та ін.);
  • на етапі планування вагітності, вагітним при постановці на облік і періодично протягом усього терміну;
  • при госпіталізації;
  • перед і після хірургічного втручання;
  • для отримання довідки в басейн;
  • у числі обов’язкових аналізів для дітей перед школою, для дитячого садка, перед відправкою в дитячі оздоровчі табори;
  • в рамках медкомісії при влаштуванні на роботу;
  • у профілактичних цілях, як планове обстеження з регулярністю 1 раз на рік, для своєчасного виявлення патологій.

Клінічні аналізи покажуть будь-яку зміну в організмі і дозволять диференціювати, наприклад, просту застуду від більш серйозних захворювань навіть на самій ранній стадії.

Клінічний аналіз крові

Загальний аналіз являє собою набір тестів, які дозволяють оцінити кількість різних клітин крові, їх зовнішні характеристики (розміри, форму та ін.), а також показники визначають співвідношення їх між собою. Клінічний аналіз крові може включати в себе від 8 до 30 пунктів: кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів), рівень гемоглобіну та ін.

Для кожного критерію існують певні норми, які залежать від статі, віку людини. Розшифровка клінічного аналізу є першим етапом до діагностики захворювань. Відхилення від норми навіть одного з показників вже може свідчити про порушення діяльності організму. Так збільшення лейкоцитів, говорить про можливе запальному процесі, а зниження рівня гемоглобіну може свідчити про нестачу заліза.

Слід розуміти, що за результатами загального аналізу крові не можна поставити однозначний діагноз. Іноді однакові зміни в гемограмме можуть бути викликані абсолютно різними патологіями. Тому для якісної діагностики та призначення лікування потрібна поведінка додаткових, більш специфічних аналізів і обстежень.

Клінічний аналіз сечі

Даний аналіз характеризує роботу сечовидільної системи, дозволяє діагностувати відхилення в роботі нирок, наявність сечокам’яної хвороби та ін. в ході дослідження оцінюються наступні показники сечі: колір, прозорість, pH, відносна щільність, еритроцити, лейкоцити, клітини епітелію, вміст білка і глюкози, наявність мікроорганізмів, кристали, слиз.

Визначені показники загального аналізу сечі також мають свої норми. Будь-які відхилення в більшу або меншу сторону свідчать про наявність захворювання або інфекційно-запального процесу. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені: аналіз сечі по Нечипоренко, аналіз сечі по Зимницькому і УЗД нирок і сечового міхура та ін.

Аналізи в Харкові. Де здати?

Клінічні аналізи є найпростішим, але інформативним способом діагностики загального стану всіх органів і систем людини. Це швидкий метод, щоб своєчасно розпізнати і попередити розвиток захворювань. Здати загальний аналіз крові і сечі за доступними цінами ви можете в будь-якому з пунктів забору лабораторії «ЦМЕІ». Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment