Консультация терапевта. Почему при простуде лучше обратиться к врачу?Статті 

Консультація терапевта. Чому при застуді краще звернутися до лікаря?

Застуда – досить поширене явище, особливо для осіннього та зимового періодів. Різке похолодання, вогкість, мороз, одяг не по погоді, ослаблений імунітет, стреси і т.д. – все це позначається на стані нашого здоров’я. В результаті ми маємо нежить, головний біль, біль в горлі … Як з цим боротися? Чи потрібно при подібних симптомах консультація терапевта або досить самостійного лікування? Розберемося сьогодні в цій статті.

Як лікувати застуду? Самостійно або звернутися до лікаря?

Консультация терапевта. Почему при простуде лучше обратиться к врачу?

Застудою, як правило, називають будь-які гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), які вражають дихальні шляхи, від нежиті до важкого бронхіту. Основні і перші симптоми: першіння і «лоскотання» в горлі, свербіж в носі, чхання, сльозотеча. При більш серйозному розвитку застуди спостерігається підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість, підвищена чутливість шкірних покривів.

Важливо відзначити, що причиною розвитку ГРЗ можуть бути, як бактерії, так і віруси. Тому, виходячи з того, що спровокувало захворювання, підбирається індивідуальне лікування. Як Ви розумієте, то, що допоможе при бактеріальної застуді, при вірусному захворюванні може тільки нашкодити і навпаки. Саме з цієї причини, при появі перших ознак застуди найкраще звернутися до лікаря, який підбере відповідний вид терапії.

Прояви банальної застуди можуть бути симптомами інших захворювань, в тому числі небезпечних. Саме тому також рекомендується не затягувати, а звернутися до лікаря. Лікарський огляд дозволяє поставити правильний діагноз і призначити ефективне і відповідне лікування.

Симптоми ГРЗ. Коли звернутися до лікаря?

В ідеалі звернутися за допомогою доктора необхідно при перших симптомах застуди: нежить, біль, першіння, відчуття «грудки» в горлі і ін. Як ми зазначали, це дозволить «не задавнити» хворобу. Однак не всі пацієнти прислухаються до даної рекомендації. Тому окремо хотілося б виділити симптоми, при яких візит до лікаря повинен стати обов’язковим.

При закладеності носа:

 • сильний нежить, закладеність носа або відчуття «тиску» в обличчі протягом 7-10 днів;
 • нежить супроводжується підвищення температури тіла (до 38-39 градусів), яка не спадає близько 3-4 днів.

 

Чим допоможе доктор? Як правило, дані симптоми, є симптомами такого захворювання, як бактеріальний синусит. Своєчасне звернення до лікаря дозволить прискорити одужання і знизити ризик ускладнень.

При застудному кашлі:

 • поява болю в грудях, в спині або в верхній частині живота під час кашлю;
 • «Наростання» кашлю протягом 5-7днів без ознак поліпшення;
 • пацієнт скаржиться на відчуття нестачі повітря;
 • наявність нападів задушливого кашлю;
 • під час кашлю спостерігається виділення мокротиння з кров’ю.

 

Чим допоможе доктор? Дані симптоми і ознаки можуть бути пов’язані з цілою низкою станів (бронхіт, пневмонія, коклюш та ін.). Негайне звернення до лікаря дозволить вірним чином провести діагностику і підібрати адекватний вид терапії, виходячи з виявленої проблеми.

При болях в горлі:

 • поява болю в області вуха;
 • посилення болю в горлі, який супроводжуються підвищенням температури аж до 40 градусів;
 • виникає дискомфорт при спробі відкрити рот або повернути голову;
 • стає боляче ковтати слину і важко дихати.

Чим допоможе доктор? Дані симптоми можуть бути пов’язані з розвитком такого ускладнення, як ангіна. В даному випадку фахівець допоможе Вам полегшити стан і підібрати лікування, спрямоване на Ваше швидке одужання.

Звернення до лікаря, навіть при перших проявах застуди – найвірніше рішення. Адже не всі можуть вірним чином оцінити свій стан і характер розвитку хвороби.

 

Консультація терапевта, ЛОРа, пульмонолога в Харкові

Консультация терапевта. Почему при простуде лучше обратиться к врачу?У МЦ «ЦМЕІ» на Салтівці ведуть прийом грамотні і досвідчені фахівці, які допоможуть Вам впоратися з проявами застуди та її ускладненнями. Варіант терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з наявних скарг і результатів проведеної діагностики. У стінах нашого центру Ви можете виконати необхідні діагностичні процедури, а також здати відповідні аналізи за доступними цінами. Не займайтеся самолікуванням, довірте турботу про своє здоров’я кваліфікованим фахівцям. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment