<
Лечение эрозии шейки матки. Сравнение методов леченияСтатті 

Лікування ерозії шийки матки. Порівняння методів лікування

У статті «Лікування патології шийки матки: діагностика, диференціація захворювання, методи лікування» разом з к.м.н., гінекологом-репродуктологом Градиль Оксаною Григорівною ми розглядали диференціацію патологій шийки матки. Зараз же хочемо звернути Вашу увагу на лікування ерозії шийки матки, а також порівняємо методи, якими вони здійснюються.

Як лікувати «ерозію» шийки матки?

  1. Лечение эрозии шейки маткиРозвіювання міфів. «Ерозія» шийки матки безумовно є неправильним діагнозом ні з точки зору цитологічного висновку, ні з точки зору клінічної ситуації. Рідкісним винятком можуть бути справжні ерозії, частіше травматичного характеру, однак вони зустрічаються не частіше 1-2% від загального числа патологій шийки матки. Найчастіше під «ерозією» мають на увазі ектопію циліндричного епітелію з диспластическими змінами.
  2. Що з себе являє шийка матки? Шийка матки являє собою нижній сегмент матки. Вагінальну частину шийки матки можна побачити при огляді в дзеркалах. Візуально – це циліндр завдовжки близько 3,5 см. Всередині шийки матки розташований цервікальний канал, який може мати точкову або щілинну форму зіву. Ключовим моментом для розуміння патології шийки матки є гістологічна будова. А саме, в цервікальному каналі знаходиться циліндричний епітелій, який має виражену секретируючу активність, а поверхня шийки матки покрита плоским епітелієм. Тобто шийка матки складається з двох типів епітелію.

Що це означає? Чому це цінно?

Справа в тому, що ці два епітелія між собою мають кордон, так званий стик. Саме ця межа епітелія дуже часто стає вразливим місцем, мішенню для атипових перетворень. Тому уважне обстеження саме цієї зони, взяття цитологічних мазків в цій області є правильною лікувально-діагностичної тактикою при патології шийки матки.

Чому «ерозія» не завжди «ерозія» яку потрібно лікувати?

Як ми вже сказали, існує два типи епітелію на шийці матки. Плоский і циліндричний. І вони мають між собою кордон. Це зона ризику, за якою стоїть прицільно спостерігати. Іноді циліндричний епітелій залишає своє місце призначення, а саме, цервікальний канал і розташовується на поверхні шийки матки, де повинен знаходитися плоский епітелій. При проведенні кольпоскопії картинка може виглядати лякаючою, оскільки циліндричний епітелій, не розрахований на «проживання» в кислому середовищі піхви, він часто травмується і кровоточить. У нормі блідо-рожева поверхня шийки матки стає яскраво-червоною.

У яких випадках ми можемо спостерігати цю картину без застосування хірургічних методів корекції?

У тих випадках, коли пацієнтка не досягнула 23 річного віку і відсутнє інфікування ВПЛ або іншими інфекціями. Оскільки дана ектопія циліндричного епітелію може виступати як етап послідовного дозрівання жіночої репродуктивної системи, який не вимагає лікарського втручання.

В інших випадках LSIL, легкої дисплазії, показано фізіохірургічний  вплив в поєднанні з етіотропною терапією.

 

Який метод фізіохірургічного впливу вважати виправданим при дисплазії легкого ступеня?

Лечение эрозии шейки матки

Як ми вже вказували, існують різні методи деструкції патологічного вогнища на шийці матки, такі як лазер, радіохвильової метод, діатермокоагуляція, хімічний метод, кріо.

Які вимоги до них пред’являються на сьогоднішній день?

  • повне видалення уражених тканин;
  • точність методу в межах 1 мм;
  • мінімальна травматизація здорових тканин;
  • низький ступінь рубцювання;
  • можливість проведення гістологічного дослідження на віддалених зразках;
  • короткі терміни загоєння;
  • спроможність репродуктивної функції шийки матки після лікування;
  • низька частота інфекційних ускладнень в післяопераційному періоді.

Це мінімальний перелік, яким керується лікар при виборі методу, а також в залежності від клінічної ситуації і репродуктивних планів пацієнтки.

Наведемо порівняльний аналіз даних методів

Хімічний методКріоЛазерРадіохвильовий методДіатерімокоагуляція
Необхідна кратність процедури2-31-2111
Точність__+++++++++
Ступінь деструкції тканин++++++++++++++
Вплив на сусідні здорові тканиниєвираженопомірномінімальноє
Рубцюваннямінімальномінімальнопомірновираженовиражено
Можливість гістологічного дослідженнянініПри ексцизіїестьні
Терміни загоєння1,5 мес2 мес2-3 нед1 міс2 міс
Імовірність інфекційних ускладнень+++++++
імовірність рецидивівєєнініє

Лікування ерозії шийки матки в Харкові

У медцентрі «ЦМЕІ» на Салтівці гінекологічну консультацію проводить лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, к. М. Н. Оксана Григорівна Градиль. Підбір конкретного методу лікування ерозії шийки матки є строго індивідуальним, при якому зважуються всі «за» і «проти» разом з пацієнтом! Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии: