<
Лечение патологии шейки маткиСтатті 

Лікування патології шийки матки: діагностика, диференціація захворювання, методи лікування

У цій статті про діагностику, диференціації та методах лікування патології шийки матки розповість к.м.н., гінеколог-репродуктолог Градиль Оксана Григорівна.

Кольпоскопическое дослідження шийки матки на сьогоднішній день є одним з методів, які повсякденно і широко використовуються в гінекологічній практиці. Це не скринінговий метод, однак та частота, з якою його використовують лікарі акушери-гінекологи і незаперечна користь, заслуговують детального обговорення.

Кольпоскопія – як метод діагностики патологій. Що саме діагностують?

Дуже часто кольпоскопічні висновки вводять пацієнтів як мінімум в нерозуміння або в стан легкого шоку. Дійсно, кольпоскопический діагноз включає в себе безліч параметрів, він багатокомпонентний і прагне до максимально широкого опису кольпоскопической картини.

Стадії інвазії ВПЛ

Однак, завдяки останньому перегляду цитологічних висновків (Бетесда 2014 року), більшість патологій шийки матки можливо помістити всі в два діагнози LSIL або HSIL.

Лечение патологии шейки матки

В даний час роль інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ) високого канцерогенного ризику в розвитку раку шийки матки є доведеною. Залежно від етапу розвитку вірусу було виділено дві стадії:

  • епісомальну, продуктивну (відбувається гіперпродукція вірусу без проникнення вірусного генома в ядра клітин, LSIL);
  • інтегративну (вірусний геном вбудовується в клітини, продукує онкобілки, порушує процеси апоптозу і призводить до зростання і розвитку пухлини, HSIL).

LSIL (low-grade squamous intraepithelial lesions) – це інтраепітеліальне ураження низького ступеня злоякісності. HSIL (high-grade squamous intraepithelial lesions) – це інтраепітеліальне ураження низького ступеня злоякісності. Необхідно знати, що 16 і 18 генотипи є найбільш частими етіологічними факторами плоскоклітинного раку шийки матки (у 70%) і аденокарцином (у 90%). Перехід від LSIL до HSIL може займати від 1 року до 10 років.

По суті, класифікацію ЦІН (СIN I, CIN II, CIN III) згрупували відповідно до стадії інвазії ВПЛ і тактиці лікувального впливу.

Яку патологію шийки матки відносять до LSIL?

Це стадії легкої дисплазії, ЦІН1, ознаки ВПЛ інфекції, койлоцитоз.

Яку патологію прийнято вважати HSIL?

Це стадії помірної і легкої дисплазії (ЦІН 2, ЦІН 3), підозра на рак, рак in situ, CIS.

Дана класифікація має принципове клінічне значення для вибору тактики терапевтичного впливу і агресивності методики.

Лечение патологии шейки матки: диагностика, дифференциация заболевания, методы лечения.

При LSIL вибір методів місцевого фізіохірургіческого впливу (лазерна деструкція, кріодеструкція, радіохвильова деепітелізація, електрокоагуляція і т. д.) Для лікаря акушера-гінеколога широкий, але завжди асоційований з противірусною терапією, при наявності ВПЛ, або антибактеріальною терапією з метою елімінації збудника інфекційного процесу . В окремих випадках можлива вичікувальна тактика з повторним кольпоскопічним обстеженням через 3-6 місяців.

При постановці діагнозу НSIL лікарська тактика повинна бути максимально радикальною по відношенню до патологічного вогнища в залежності від стадії захворювання, тому доцільним варто вважати такі методики як лазерна ексцизія і радіохвильова ексцизія, діатермоконізація, широка і висока конізація, ножове видалення) при одночасному проведенні етіотропного лікування, в запущених випадках проводять операції з видаленням органа, променевої і / або хіміотерапії.

Тому своєчасність постановки правильного діагнозу, вибір адекватної тактики лікування є невід’ємною частиною якнайшвидшого одужання наших пацієнтів.

Гінеколог (Харків). Консультація репродуктолога

У медичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці гінекологічну консультацію проводить лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, к. М. Н. Оксана Григорівна Градиль. Тонкий делікатний підхід, досвід в області репрудоктологіі, індивідуальний підхід до кожної пацієнтки і довіра – запорука досягнення результату. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии: