Лечение очагового облысения у мужчин и женщин в Харькове. В чем оно заключается?Статті 

Лікування осередкового облисіння у чоловіків і жінок в Харкові. У чому воно полягає?

Осередкове облисіння, воно ж гніздове або гніздова алопеція являє собою рідкісне дерматологічне захворювання, при якому відбувається ураження волосяних фолікул. Дана проблема має на увазі втрату волосся не тільки на голові, як ми звикли думати, але і на різних ділянках тіла (обличчя, пахви, руки і інші ділянки тіла).

Подібна недуга зустрічається, як серед дорослих, так і у дітей. Статистика вказує на те, що 50-60% випадків захворювання діагностується у людей до 20 років. Варто відзначити, що проявляються ці обидві патології у кожного пацієнта суто індивідуально. У деяких, наприклад, може бути лише один осередок облисіння, у інших – подібних вогнищ може бути кілька або спостерігатися повна втрата волосся. Далі пропонуємо детальніше розглянути причини захворювання, методи діагностики і лікування.

 

Причини осередкового облисіння

Відповідно до проведених досліджень основною причиною гнезднойї алопеції є аутоімунний механізм. Що мається на увазі? В даному випадку з якоїсь причини волосяні фолікули стають для нашого організму так званими чужорідними утвореннями, і імунна система починає посилено «боротися» з їх наявністю.

Досить часто поява подібнї недуги пов’язана з хронічними інфекційними захворюваннями, з ішемічною хворобою серця, а також певними змінами в складі крові. Крім цього до факторів, що сприяють появі захворювання відносять і спадкову схильність (30% випадків).

Перераховані вище причини також доповнюють і такі провокуючі фактори:

 • хронічні стреси;
 • незбалансоване харчування (в організм не надходять необхідні вітаміни і мінерали);
 • зниження імунного захисту організму;
 • тривалі депресії і багато іншого.

Цікаво! Серед деяких вчених існує думка, що нерідко причиною осередкового облисіння є карієс зубів (5-8% випадків). Згідно з дослідженнями подібний зв’язок зустрічається, як правило, у представників сильної половини – вогнищева алопеція в області бороди.

Клінічні форми осередкового облисіння

 • локальна – спостерігаються ізольовані ділянки облисіння округлої або овальної форми;
 • стрічкоподібна (офіазіс Цельса) – осередок облисіння поширюється від потиличної до скроневої області у вигляді стрічки;
 • субтотальна – є кілька невеликих ділянок ураження, які зливаються в один великий;
 • тотальна – повна відсутність волосся на обличчі, включаючи брови і вії;
 • універсальна – волосся відсутнє на всій поверхні тіла;
 • гніздове облисіння – крім наявності осередків облисіння, також присутнє ураження нігтів.

Стадії захворювання. Характерні симптоми

 1. Прогресивна (активна) стадія – в місці облисіння (приблизно це ділянки по 3-10 мм) спостерігається набряклість, запалення шкіри, її гіперемірованність (наявність почервоніння). Крім цього, в області даної ділянки присутні такі симптоми, як свербіж, печіння і поколювання. Волосся в даній зоні при легкому потягування безболісно і досить легко витягуються.
 2. Підгостра (стаціонарна) стадія – запальний процес може бути, а може й не бути, шкіра в місці ураженої ділянки є блідою.
 3. Стадія регресу – відновлюється ріст волосся. Спочатку це може бути світлий гармат, який поступово потовщується і набуває пігментацію.

  Важливо! Незважаючи на те, що дане захворювання не несе в собі пряму загрозу для здоров’я в цілому, при виявленні у себе вищеописаних симптомів необхідно звернутися до фахівця. В іншому випадку подібна проблема призведе до серйозних косметичних дефектів.

Диагностика при очаговом облысении. В чем ее суть?

Ретельна і якісна діагностика необхідна для того, щоб визначити чинники, які спровокували появу захворювання. Для цього, крім огляду у дерматолога, Вам можуть бути призначені наступні види лабораторних досліджень:

 • гормональна панель;
 • аналіз крові на ЦМВ (цитомегаловірус), токсоплазму, мікоплазму, вірус Епштейна-Барр;
 • дослідження калу на гельмінтоз та крові на лямбліоз (проводиться для дітей);
 • дослідження на вірусні інфекції, імунологічні дослідження і ін.).

До того ж при необхідності Вам може бути рекомендована консультація інших вузькопрофільних фахівців.

 

Лікування осередкового облисіння у жінок і чоловіків в Харкові

Вибір методу терапії алопеції здійснюється індивідуально для кожного пацієнта, так як причини її появи можуть бути різними. В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» Ви можете отримати грамотну консультацію фахівця і цілий комплекс заходів, спрямованих на стимуляцію зростання і відновлення волосся.

Ми готові запропонувати своїм пацієнтам такі ефективні методи лікування, як мезотерапія і плазмотерапія. У першому випадку під шкіру вводяться особливі вітамінні коктейлі, у другому – використовується власна плазма крові пацієнта.

Після такого лікування пацієнт позбавляється від проблеми, при необхідності курс лікування можна повторити. Отримати більш детальну інформацію про дані процедурах Ви можете під час консультації у нашого дерматолога Мошна Марії Іванівни. Будемо раді допомогти!

Важливо! Втрата волосся при алопеції – це оборотний процес. Головне звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Правильно підібране лікування дозволить Вам знову стати володарем красивого волосся. Будемо раді Вам допомогти!

 

 

Вам будет также интересно

Leave a Comment