<
Нарушение сна у детейСтатті 

Порушення сну у дітей. Як вирішити проблему?

Останнім часом почастішали випадки звернення в наш медичний центр стривожених мам, які стурбовані тим, що їх дитина погано спить. Плач новонародженої дитини вночі, часті прокидання вдень, пізній сон у старших дітей, відмова від денного сну, розмови і скрип зубами під час сну у підлітків – все це дуже хвилює батьків.  Особливо це стосується батьків дітей до 2-3 років, у яких неможливо запитати: Що сталося? Що болить? У зв’язку з цим, якщо мова йде про таку проблему, як порушення сну у дітей, то рекомендуємо вам звернутися до відповідного фахівця, а саме дитячого невропатолога.

Основні причини поганого сну у дітей. Що може насторожити батьків?

Фізіологічні особливості. На відміну від дорослих сон дітей більш чуйний і поверхневий, що є нормою. Нагадуємо Вам, що сон складається з двох фаз – повільної і швидкої. Ось у дітей як рази і переважає швидкий сон, в свою чергу у дорослих він становить всього лише чверть. Крім того, вкрай важливо створити умови для сну дитини. Багато батьків здивуються, але не варто малюка в повній мірі ізолювати від всіх сторонніх звуків: в якості фону може бути тихо працюючий телевізор або голоси батьків, тоді дитина звикне до цих звуків і вони не будуть для нього подразниками.

Емоційні перевантаження. 70% дітей погано сплять саме з цієї причини. В даному випадку мова йде, як про зайве перезбудження, так і перевтомі, в результаті процес укладання може стати дуже болісним і виснажливим. У зв’язку з цим старшим дітям рекомендується не дивитися телевізор перед сном, не грати в комп’ютерні ігри, а також мінімізувати галасливі рухливі ігри перед сном. Крім того, необхідно стежити за завантаженість дитини в денний час. Якщо ми говоримо про малюків до 3-х років, то причиною його погано сну може стати емоційний стан мами (роздратування через дрібниці, сварки в сім’ї і т.д.).

Соматичні проблеми. До даної групи належать захворювання, які не пов’язані з порушенням роботи нервової системи. Наприклад, у дитини може боліти живіт, можуть спостерігатися коліки або спазми, що і призводить до порушення сну.

Неврологічні проблеми. В даному випадку розлад сну викликано порушенням діяльність ЦНС. Приводом для звернення до фахівця може послужити:

  • Ходіння і говоріння уві сні;
  • Нічні кошмари (можуть тремтіти кінцівки уві сні, а вранці дитина млявий і пригнічений);
  • Нетримання сечі під час сну (у дітей після 3-х років).
  • Подібні проблеми є серйозним приводом для звернення до дитячого невролога.
  • Консультація дитячого невропатолога в Харкові

У медичному центрі ЦМЕІ біля станції метро Героїв праці прийом веде досвідчений дорослий і дитячий невропатолог, доцент, кандидат медичних наук Малик Наталія Віталіївна.

Під час прийому наш фахівець уважно вислухає, що турбує батьків або дитини, якщо він старшого віку. Після чого проведе огляд, в ході якого при необхідності може знадобитися додаткова діагностика: УЗД, лабораторні дослідження, консультація суміжних фахівців.

На підставі отриманих даних буде підібрана відповідна схема лікування. Вона може включати в себе корекцію поведінки батьків або режиму дня дитини, можуть бути рекомендовані прогулянки на свіжому повітрі, при необхідності може бути призначено медикаментозне лікування.

Нагадуємо, що всі зазначені діагностичні процедури ви можете виконати в стінах нашого медцентру на Салтівці за доступною ціною і в комфортній обстановці.

Вам будет также интересно

Комментарии: