Насморк, головная боль, боль в ушах и горлеСтатті 

Нежить, головний біль, біль у вухах і горлі – вагомі приводи звернутися до ЛОРа! Запрошуємо на прийом до отоларинголога.

Ми вже з Вами говорили про те, що у весняний період відбувається загострення різних ЛОР-захворювань. Таке захворювання, як гайморит ми вже детально розглянули. Сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на загальні фактори, які повинні вас насторожити і «підштовхнути» до звернення за консультацією до ЛОРа. У цій статті ми обґрунтуємо, чому важливо звертатися до Лора, що він може зробити, а також розглянемо питання профілактики отоларингологічних проблем.

Ви застудилися? Які заходи вжити?

Ніякої таємниці немає в тому, що саме у весняний період, коли погода оманлива і спостерігаються різкі перепади температури, дуже легко застудитися. Адже з першими променями яскравого весняного сонця ми поспішаємо скинути з себе зайвий вантаж у вигляді теплого одягу, що в підсумку може закінчитися застудою з її неприємними симптомами у вигляді головного болю, нежиті, загальної слабкості та ін.

Як правило, виявлення таких симптомів нас не особливо насторожує. Ми або намагаємося “боротися” з ними самостійно за допомогою народної медицини або просто напросто цікавимося в аптеці про те, який медикаментозний препарат варто придбати. Але при цьому рідко замислюємося про те, що призначення будь-якого препарату повинно грунтуватися на даних діагностики, виконати яку може тільки лікар. У зв’язку з цим настійно рекомендуємо, при виявленні симптомів захворювання не затягувати, а звертатися за спеціалізованою медичною допомогою.

Застуда: до якого фахівця варто йти на прийом?

Виявивши у себе вищеописані неприємні симптоми застуди, ви вирішили звернутися до лікаря? Гаразд. Але все ж залишається питання: До якого фахівця ви підете?90% пацієнтів відповідають, що, звичайно ж, до терапевта. Однак в тому випадку, якщо ви помічаєте у себе такі симптоми, як нежить, закладеність носа, утрудненість носового дихання, болі у вухах або горлі, погіршення нюху і ін.необхідно обов’язково також звернутися за консультацією до ЛОРа. Тільки цей фахівець може вірно діагностувати Отоларингологічне захворювання і призначити його адекватне і ефективне лікування.

Поширені ЛОР-захворювання: які вони?

  • Ангіна або тонзиліт – являє собою гостре інфекційне захворювання глотки, яке характеризується підвищенням температури тіла, сильним болем в горлі, збільшенням лімфовузлів. Вкрай важливо відзначити, що несвоєчасне лікування може привести до розвитку хронічної форми даної проблеми, що може залишити свій з лід на життєво важливих органах і системах: серце, судини, суглоби.
  • Отит – захворювання, яке полягає в запаленні середнього вуха. Причиною його появи служить невилікуваний своєчасно нежить. В даному випадку пацієнти скаржаться на підвищення температури, мігрень і сильний біль у вухах. Не хочемо вас лякати, але замовчувати про те, що відсутність лікування може привести до найстрашнішого – втрати слуху, також не варто.
  • Гайморит – запалення слизової оболонки гайморової пазухи. Захворювання проявляється наявністю головного болю, болем у скронях, закладеністю носа, підвищенням температури тіла, гнійними виділеннями з носової порожнини.
  • Запалення мигдалин або розростання аденоїдів у дітей – дані проблеми перешкоджають нормальному носовому диханню і з часом можуть привести до порушення мозкової діяльності, так як відбувається скорочення подачі кисню до тканин мозку. В даний час вирішити дані проблеми можна за допомогою кріогенного лікування або хірургічного втручання.

Важливо! Тільки своєчасне звернення до отоларинголога дозволить Вам не допустити розвитку серйозних проблем з організмом і домогтися швидкого одужання.

Діагностика та лікування ЛОР-захворювань в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ведуть прийом досвідчені та кваліфіковані лікарі-отоларингологи. Під час консультації фахівець уважно вислухає ваші скарги і проведе огляд. При необхідності Вас направлять на здачу необхідних аналізів, проведення рентгенографічного дослідження або інші діагностичні процедури. За результатами досліджень Вам буде призначено грамотне і ефективне лікування, завдяки якому ви зможете повернутися до колишнього життя.

Профілактика ЛОР-захворювань. Як ви можете собі допомогти?

Профілактика захворювань ЛОР-органів полягає, як це не банально, в запобіганні переохолодження. Крім того, необхідно регулярно провітрювати приміщення, в якому ви перебуваєте, а також здійснювати регулярне вологе прибирання. До того ж намагайтеся проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі. Що ще додати? Вітаміни і мінерали. Пам’ятайте, що головним їх джерелом є правильне харчування, тому стежте за ним і намагайтеся вести здоровий спосіб життя.

Однак якщо захворювання все ж здолало Вас, не займайтеся самолікуванням, а зверніться за допомогою до фахівця, який обов’язково допоможе Вам. Запис на прийом за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment