<
Что такое анализы ПЦР?Статті 

ПЛР і ІФА при інфекції. В чому різниця?

Останнім часом такі методи лабораторних досліджень, як ПЛР і ІФА, у багатьох на слуху. Це дві різні методики, що дозволяють різними способами визначити присутність інфекції в організмі. Але що ж вибрати? У чому основна відмінність цих методів діагностики? Пропонуємо розібратися в цих питаннях і порівняти дані методи лабораторної діагностики.

Що виявляє метод?

ПЛР (полімеразноцепная реакція) – аналіз, виконаний даним методом, дозволяє виявити існуючі в даний час інфекційні агенти. Іншими словами виявляється ДНК або РНК збудника інфекції.

ІФА (імуноферментний аналіз) – заснований на виявленні не самої інфекції, а виявленні специфічних антитіл (імуноглобуліни, Ig). Ці самі антитіла виробляються лейкоцитами і є своєрідною відповіддю на появу в організмі чужорідного генетичного матеріалу. Антитіла до одного збудника можуть відрізняються між собою за термінами появи: IgM-гострий період захворювання; IgG – хронічний процес, або реакція на щеплення.

Специфічність методу

ПЛР відноситься до розряду високоспецифічних лабораторних методів дослідження, тобто, якщо, наприклад, виявляємо хламідію, то знайдемо якраз тільки її.

У разі проведення аналізу методом ІФА, то можливий хибнопозитивний результат. Це відбувається з тієї причини, що кілька мікробів можуть мати схожу антигенну структуру, в результаті чого до них будуть вироблятися «схожі» антитіла.

Що трапить матеріалом для дослідження?

ПЛР: венозна кров, зішкріб з урогенітального тракту, слина, сеча, еякулят (сперма), ліквор (спинномозкова рідина) та ін.

ІФА: кров.

Чи можна виявити збудника на ранній стадії?

ПЛР дає можливість виявити збудника інфекції на момент дослідження. Він чутливий вже на самих ранніх етапах інфікування, навіть коли ще немає ознак захворювання. Що стосується методу ІФА, то перший час результат аналізу буде негативним. Це пов’язано з тим, що для вироблення антитіл треба час. IgM з’являються в крові на 5-7 добу, igG через 2-4 тижні.

Наприклад, при проведенні аналізу методом ІФА на ранній стадії захворювання ви можете зіткнутися з ситуацією, коли ви вже заражені будь-якої інфекцією, але при цьому антитіл до неї ще немає або їх рівень знаходиться нижче порога чутливості тест-системи. Або ж навпаки-збудника вже немає в організмі, а антитіла ще виявляються.

Чи можна визначити стадію інфекційного процесу?

Визначити стадію процесу, спостерігати за динамікою захворювання можна ІФА методом. ПЛР-діагностика такої інформації не надає.

Результат аналізу при одужанні. Яким він повинен бути?

При одужанні аналіз, виконаний методом ПЛР покаже» негативний ” результат. У разі ІФА при одужанні IgM негативний або знижується, IgG може бути позитивним.

Недоліки методів

ПЛР:

  • Виявляє мертві мікроорганізми-інфекція вже мертва, вбита антибіотиками, але її мертві клітини все ще містяться в тканинах пацієнта в такій ситуації аналіз може показати  + результат. Тому важливо дочекатися повного виведення мертвих залишків інфекції з організму, а це відбувається, як правило, через 4-8 тижнів.

ІФА:

  • Такий аналіз є непрямим, тобто визначається не збудник, а імунна відповідь на нього, а він в свою чергу може мати індивідуальні варіації;п
    при наявності інфекції результат негативний у імуносупресивних пацієнтів і у новонароджених з перинатальною інфекцією (висока концентрація антитіл матері класу IgG маскують наявність IgM дитини).
  • Дати однозначну відповідь, який метод лабораторної діагностики краще неможливо. Який аналіз виконати визначає лікар, виходячи з конкретної ситуації. Для комплексної оцінки інфекції, в деяких випадках, може знадобитися, як виявлення самого збудника (ПЛР), так і визначення антитіл до нього в організмі пацієнта (ІФА).

Де здати аналізи в Харкові?

Здати аналізи в Харкові методом ПЛР і ІФА, а також виконати ряд інших лабораторних досліджень ви можете в лабораторії «ЦМЕІ». Ми пропонуємо Вам отримання максимально точних результатів аналізів в мінімальні терміни. Важливий також той момент, що все це ви можете отримати за доступною ціною і в комфортних умовах. Також в нашій лабораторії на Салтівці і в пунктах забору аналізів по місту діють різні вигідні пакетні пропозиції, з якими ви можете ознайомитися на нашому сайті.

У Вас залишилися питання? Телефонуйте: (0572) 65-20-14; (063) 588-84-98; (099) 037-58-73; (068) 180-02-80. Наші адміністратори обов’язково допоможуть вам розібратися в них. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии: